KÜ Senatosu hazırlıkları görüştü

Kastamonu Üniversitesi Senatosu, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal başkanlığında toplandı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ın başkanlığında yapılan toplantıya, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Kasım Yenigün, Prof. Dr. Ömer Küçük, Prof. Dr. Mehmet Atalan, Genel Sekreter V. Şevket Bahçacıoğlu, Senato ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

BİLGİLENDİRME SUNUMU YAPILDI

Toplantının açılışında konuşan Rektör Topal, üniversitenin akademik başarılarını ve artan tercih ile doluluk oranlarını vurgulayarak üniversitenin yükselen bir profil çizdiğini ifade etti. Konuşmanın ardından toplantıda, 2023- 2024 Eğitim-Öğretim Yılına ilişkin yapılan hazırlıklar görüşüldü. Senato toplantısında ayrıca, Kalite Koordinatörlüğü Birimi Personeli Öğr. Gör. Dr. İbrahim Budak, üniversitenin ulusal ve uluslararası sıralamalardaki konumu ve hedefleri hakkında kapsamlı bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Uluslararasılaşma ve Bologna Süreci Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Gökhan Kaya ile

Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mutluhan Ersoy ise üniversitenin uluslararasılaşma çalışmaları hakkında senato üyelerini bilgilendirdi.

Son olarak, Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. Şerif Demir, Kariyer Merkezi'nin çalışmaları hakkında detaylı bir bilgi sunarak; staj olanaklarına erişim, kariyer bülteni ve 4 Ekim 2023-13 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan "Oryantasyon Programı" hakkında senato üyelerine bilgi aktardı.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme