KÜ, Yeni Star Araştırmacılarını Arıyor

TÜBİTAK, Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) kapsamında TÜBİTAK merkez ve enstitülerinde yürütülen veya kurum tarafından desteklenen araştırma projelerinde görev alacak lisans öğrencileri için başvuru ilanı yayınladı.

KÜ, Yeni Star Araştırmacılarını Arıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Projede yer alacak Star Lisans öğrencileri 6 ay boyunca aylık 3 bin TL alacak.

TÜBİTAK tarafından lisans öğrencilerinin Ar-Ge kültürü kazanmaları, araştırma ekosistemine ilk adımı atmaları ve araştırma yapmaya teşvik edilmeleri amacıyla başlatılan Stajyer Araştırmacı Burs Programı’na (STAR) iki farklı proje ile dahil olan Kastamonu Üniversitesi (KÜ) yeni star araştırmacılarını arıyor.

Bursiyer Almaya Hak Kazananlar

TÜBİTAK 1005- Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Programı kapsamında desteklenen, yürütücülüğünü Kastamonu Üniversitesi Tosya Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Karamanoğlu’nun yaptığı “Ahşap Bisküvi Üretim Sistemi Geliştirilmesi ve Bu Sistem ile Üretilecek Bisküvilerin Bazı Fiziksel ve Mekanik Özelliklerinin Belirlenmesi” adlı 123O579 nolu proje 2247- C Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) kapsamında bursiyer almaya hak kazandı. İlgili proje için Orman Endüstri Mühendisliği ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bölümleri lisans öğrencileri başvuru yapabilecek.

Ayrıca STAR kapsamında TÜBİTAK 3501- Kariyer Geliştirme Programı kapsamında desteklenen, yürütücülüğünü Kastamonu Üniversitesi Tosya Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Orçun Çağlar Kurtuluş’un yaptığı “Polikaprolakton Katkılı Nanoselülozik Aerojellerin Üretimi, Yara Örtüsü Uygulamaları için Genel Karakterizasyon ve Biyouyumluluk Özelliklerinin Belirlenmesi” adlı 222O777 nolu proje de 2247- C Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) kapsamında bursiyer almaya hak kazandı. İlgili proje için Orman Endüstri Mühendisliği bölümü lisans öğrencileri başvuru yapabilecekler.

Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Uğur Akpulat’ın yürütücülüğünü yaptığı TÜBİTAK 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı çerçevesinde “Duchenne Musküler Distrofi Hastalarının Kan Dolaşımındaki circRNAların Belirlenmesi ve Biyobelirteç Potansiyellerinin Araştırılması” isimli 122S461 nolu proje de STAR programı kapsamında bursiyer almaya hak kazandı. İlgili projeye ilgi duyan Tıp fakültesinin lisans öğrencileri başvuru yapabilecek.

Stajyer Araştırmacı Burs Programı’na (STAR) başvurular 13 Kasım 2023-27 Kasım 2023 tarihleri arasında star.tubitak.gov.tr adresinden üzerinden yapılacak. 

Özel Haber

Bakmadan Geçme