KÜDEF ses getiriyor

Küçükçekmece Dernekler Federasyonu (KÜDEF) aylık periyodik toplantılarını üye kurucu derneklerde yöresel yemekler ikram edilerek sürdürüyor.

Balkanlar, Şanlıurfa, Bitlis, Kastamonu, Hatay derneklerinden sonra bu günde 6. toplantı Ardahan derneğinde Yönetim kurulu Muhasip Üye Recep İlkar’ın açılış konuşması ve Ardahan yöresel yemeklerin ikramları ile program başladı. Toplantıda KÜDEF’in faaliyetleri, projeleri, yapılan ziyaretler delegelere anlatıldı. 

Ekim ayında Boğaz Turu Gemi Gezisi, Kasım ayında 2023’te 2023 Fidan Dikimi Projesi, Aralık ayında federasyonun kuruluşunun 1’inci yılı dolayısıyla Kültür Merkezi’nde 3 bin kişilik tanıtım gecesi yapılacağı anlatıldı. 2024 yılında Küçükçekmece’ye bir kent müzesi kazandırılması projesi anlatılırken, Başkan Eyüp Sabri Atay kısa vadede, orta vadede, uzun vadede yapacaklarını bir bir anlattı. Atay; özelde Küçükçekmece’ye genelde İstanbul’a örnek bir STK olacaklarını vurguladı.

Başkan Yardımcısı Satı Külfetoğlu: “Federasyon yetkililerinin ayak sesleri Anadolu’dan duyuluyor. Kastamonu Günlük Gazeteleri faaliyetlerimize yer veriyor, mutlu oluyoruz” dedi. 

“TÜRKİYE MOZAİĞİ OLUŞTU”

Başkan Vekili Kerim Yiğit ise; federasyonunun Türkiye’nin her bölgesinden hatta Balkanlardan Rumelilerinde temsilci dernek olduğu kısa adı KÜDEF olan Küçükçekmece Dernekler Federasyonu ile Küçükçekmece’de bir Türkiye mozaiği oluştuğunu vurguladı.

Başkan Yardımcısı Abbas Parlak; Küçükçekmece’de bin 140 sivil toplum kuruluşu ile yakından tanıştıklarını, pek çok nitelikli derneklerin de federasyona üyeliklerinin kabul edilmesi ile daha da çok güçleneceklerini ifade etti. 

Küçükçekmece’de mülki amir, yerel yöneticileri, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ile istişareler yapılarak yol aldıklarını, önümüzdeki günlerde de TBMM’de Meclis Başkanı ve Milletvekilleri olmak üzere bazı Bakanları da ziyaret ederek çalışmalardan haberdar edileceğini, projeleri yetkililere anlatacaklarını ifade ettiler.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme