Liseli Şefler'de büyük final bugün

Yöresel lezzetleri ve Türk Mutfağı farkındalığının oluşturulmasına yönelik olarak Kastamonu genelinde ilk kez lise düzeyindeki okullar arasında düzenlenen yemek yarışmasında final heyecanı bugün yaşanacak.

Yöresel lezzetleri ve Türk Mutfağı farkındalığının oluşturulmasına yönelik olarak Kastamonu genelinde ilk kez lise düzeyindeki okullar arasında düzenlenen yemek yarışmasında final heyecanı bugün yaşanacak.  Büyük finalde 3-17 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleşen eleme ve yarı final yarışlarında başarılı olan 4 takım mücadele edecek. 

Kastamonu Valiliği, Kastamonu Üniversitesi, Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kastamonu İl Özel İdaresi,  Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı, Kastamonu Turizm Altyapı ve Hizmet Birliği koordinasyonu ve Kastamonu Belediyesi, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası, Kastamonu Ticaret Borsası ve Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı katkılarıyla düzenlenen Liseli Şefler Yarışıyor Yemek Yarışmasında en başarılı şefler belli oluyor.

ELEMELERDE 38 TAKIM MÜCADELE ETTİ

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi gastronomi uygulama mutfağının ev sahipliği yaptığı yarışmanın ön eleme ve yarı finalinde il genelinden 38 takım birbirinden lezzetli sunumlarla yarıştı. Ekbab, Aruca, Beyaz Ceketliler ve Hünerli Eller isimli takımlar finale yükseldi. 4 finalist takımla gerçekleştirilecek final yarışması Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında bugün (24 Mayıs 2023 Çarşamba günü) Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi Mutfağı’nda yapılacak. Ulusal ve yerel düzeyde birbirinden değerli jüri üyelerinin değerlendirmeleri ile gerçekleştirilecek Büyük Finalde, kazanan takımları sürpriz ödüller bekliyor.

Bakmadan Geçme