LÖSEV'den Turuncuya Boyayalım Çağrısı

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Kastamonu İl Temsilcisi Şevket Yılmaz, 2-8 Kasım LÖSEV Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Kastamonu İl Temsilcisi Şevket Yılmaz, 2-8 Kasım LÖSEV Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Kuruluşunun 25’nci yılı kapsamında etkinliklere daha da önem veren LÖSEV, 2-8 Kasım LÖSEV Haftası dolayısıyla da bilinçlendirme ve farkındalık çalışmalarıyla adından söz ettiriyor. Turuncu renkle özdeşleşen vakıf, hastalığa dikkat çekmek için tüm şehirlerde bu renkle ışıklandırma ve pankart çalışmalarıyla farkındalık oluşturmak için çaba gösteriyor. Bu kapsamda, LÖSEV İl Temsilcisi Şevket Yılmaz da bu farkındalık çalışmasına herkesi davet etti.

LÖSEV’in kuruluş yıl dönümünün 8 Kasım olduğunu belirten Yılmaz; “O yüzden Türkiye’de LÖSEV Haftası’nı 2-8 Kasım’da kutluyoruz. Kastamonu’da da makam ziyaretleri yapıyoruz, okullara gidip bilinçlendirme faaliyetlerinde bulunuyoruz” dedi.

‘Turuncu Renk Umut Aşılıyor’

Turuncu renkle hastalığa karşılık farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını anlatan Yılmaz; “Bu değerli hafta, umut ve dayanışmanın canlı bir simgesi, çocukluk çağı lösemi hastalığının rengi olan ‘Turuncu’ renk ile anılıyor. Lösemili çocuklarımızın yaşam mücadelesine destek olmak ve onların yanında olduğumuzu açıkça göstermek için bu haftaya turuncu renkle dikkat çekiyoruz. Her bir turuncu ton, Lösemili çocuklarımızın yaşama tutunmalarını simgelerken bizlere de umut aşılıyor. Bundan dolayı her yeri turuncuya boyayacağız. Birlikte bu renge bürünelim, birlikte her yeri turuncuya boyayalım” şeklinde konuştu.

‘Kastamonu Ve İlçelerinde 300 Kayıtlı Hastamız Var’

Birçok okula giderek lösemi kanser türüne karşın öğrencilere bilinçlendirme çalışması yaptıklarını ve pankart açıp öğrencilerle fotoğraf çektirdiklerini anlatan Yılmaz; “Öğrencilere bu kanser türü hakkında farkındalık oluşturmak için çaba gösterdik. Çünkü Kastamonu ve ilçelerinde 300 kayıtlı hastamız var. Türkiye çapında ise 80 bin kayıtlı hastamız var. Bu çocuklarımız veyahut kanserli hastalarımız proteine ihtiyaçları olduğundan dolayı 3 ayda bir bu ailelerimize kırmızı et veriyoruz. Zaman zaman etkinlikler yapıyoruz, yemekte buluşuyoruz. Bu sene 25’nci yılımız. O yüzden farklı yerlerde zaman zaman etkinlikler yapıyoruz. Hatta ilimizde de Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu da Karaçomak Barajı Mesire Alanı’nda 25 LÖSEV ailemize ikramda bulunacak. Biz ailelerimiz adına teşekkür ederiz” dedi.

Yılmaz son olarak, ilimizde birçok yeri turuncuyla buluşturacaklarını dile getirerek, herkesten bu konuda destek bekledikleri söyledi.

Mine Küçükaslan

Bakmadan Geçme