Makine ve Ekipman Dağıtım Töreni Yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde 30 yatırımcıya makine ekipmanları törenle teslim edildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde tabandan tavana doğru yaklaşımla, katılımcılığı sağlayan yerel kapasiteyi ve örgütlenmeyi geliştiren, istihdam oluşturma potansiyeli olan üretici gelirlerini artıran ve çeşitlendiren tarıma daha küçük ve orta ölçekli sanayinin gelişmesini ve yaygınlaşmasını esas alan projeler ile üretime yönelik makine ekipman alımı projeleri çerçevesinde almaya hak kazanıp sözleşme imzalayan 30 yatırımcıya makine ekipmanları törenle teslim edildi.

Devrekani’de gerçekleştirilen törene; Vali Meftun Dallı, İlçe Kaymakamı Hüseyin Çamkerten, İlçe Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sevgilioğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nida Sinsi, İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, sivil toplum örgütü temsilcileri, kurum amirleri, teknik personel, köy muhtarları ve çok sayıda çiftçi katıldı.

‘2006 Yılından Bu Tarafa 75 Milyonluk Hibe Ödemesi Yaptık’

Programın açılış konuşmasının ardından; İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu “Kastamonu’ya 2006 yılından bu tarafa 75 milyonluk hibe ödemesi yaptık. Devrekani de Kastamonu’nun tarımsal lokomotiflerinden biridir. Gerek bitkisel üretim gerekse hayvancılık anlamında önemli bir potansiyele sahiptir. Biz çiftçimizin her zaman yanındayız onlara destek vermekten mutluluk duyarız. Bugün ise 30 çiftçimize makine ekipmanlarını teslim edeceğiz. Bu 50 makinenin toplam bütçesi 17 milyon civarıdır, bunun 8.5 milyonu hibedir” dedi.

Programda söz alan Vali Meftun Dallı her geçen gün tarımsal altyapının güçlendiğini ve yatırımlarla tarımsal üretimin arttığını ifade etti. Vali Meftun Dallı, yatırımların ilimize bölgemize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından 30 çiftçiye, makine ve ekipman dağıtımı gerçekleştirildi.

Özel Haber

Bakmadan Geçme