Mart Karı Çocukların Yüzünü Güldürdü

Kastamonu'da kar yağışı etkili oluyor. Kentin büyük kesimlerini beyaza bürüyen karın tadını ise çocuklar çıkardı.

Yüksek kesimlerde başlayan kar yağışı, etkisini sürdürdü. Kentin yüksek kesimlerinde yaşayan vatandaşlar yeni güne beyaz örtü ile uyandı. Ağlı, Küre, Devrekani ilçeleri ile Ilgaz Dağı, Küre Dağları ve Yaralıgöz geçidinde de kar yağışı etkisini gösterdi. Devrekani-Bozkurt yolu Yaralıgöz geçidi ile İnebolu ilçesindeki Çuhadoruğu geçidinde kar kalınlığı 10 santimetreyi geçti. Mart ayının son günlerinde yağan kara sevinen çocuklar ise ders arasında dışarıya çıkarak kartopu oynadı.Mart Karı Çocukların Yüzünü Güldürdü

‘Kar Yağışını Hissetmek ve Oynamak İstedik’

Çocukların karı görünce çok sevindiklerini belirten sınıf öğretmeni Nilgün Sevimli Bideci, “Kar yağdığını görünce bizler de dayanamadık, çocuklarımızla birlikte dışarıya çıktık. Belki bu yağan son kardır diye eğlenelim istedik. Karı hepimiz çok seviyoruz. Karın ayrı bir huzuru var. Kar yağışını hissetmek ve oynamak istedik. Çocuklarımızla birlikte eğleniyoruz. Uzun zamandır ben Kastamonu’dayım. Artık bu mevsimlerde kar yağmasına alıştım. Mart’ta, Nisan’da hatta Mayıs’ta bile kar yağdığını gördük. Benim için kar mutluluktur, karı seviyorum, güzel” dedi.

Mart Karı Çocukların Yüzünü Güldürdüİlkokul öğrencisi Cihan Kapancıoğlu ise, “Kar yağıyor, öğretmenimizde bizi kartopu oynamaya çıkardı. Kar var, biz de kar ile oynuyoruz. Kardan adam da yapacağız” diye konuştu. 

Bakmadan Geçme