Mehmet Doğan Kastamonu'ya Veda Etti

Final Eğitim Kurumları ve Erdem Özel Eğitim Merkezi Yöneticisi ve Kurucu Temsilcisi Mehmet Doğan, 20 yıllık eğitim kariyerine Kastamonu'da son vererek kurumlarını Polinom Eğitim Kurumlarına devretti.

Mehmet Doğan, devretme kararını sağlığı ve yaşı gereği yoğun çalışma temposundan ayrılmanın uygun olduğuna kanaat getirerek aldığını belirtti. Polinom Özel Öğretim Kursu Kurucu Müdürü Dr. Aziz Büyükkaragöz ve Kurs Müdürü Yalçın Mızrak, Mehmet Doğan’a bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Kahvaltılı basın toplantısında duygusal bir veda konuşması yapan Doğan; “Selçuklu Devletinin uç beyliğini yapan, zalimliği ile dünyayı titreten Moğol ordularına kafa tutan Çobanoğulları Beyliğinin, bir çağı kapatıp yeni bir çağ açan, Osmanlı Devleti’ni imparatorluk haline getiren Fatih Sultan Mehmet Han’ın anası Hüma Hatun’un, Yavuz Sultan Selim Han gibi bir cihan imparatoruna hocalık yapan Halimi Çelebi’nin, Anadolu’nun üç manevi direğinden biri olup, Şeyh Şaban-ı Veli Hazretlerinin ve binlerce evliyaya mekan olup evliyalar diyarı ünvanını alan, mili mücadeleye verdiği destek ve şehitleriyle tarihimizdeki mümtaz yerini alan Kadim bir Türk Şehridir Kastamonu. Bu mübarek beldenin evlatlarına yaklaşık 20 yıldır Özel Eğitim ve Özel Öğretim alanında hizmet verdik. Her iki alanda da sektörün öncüsü ve örneği olduk. Bu hizmetleri en güzel mekanlarda verebilmek için içinde bulunduğunuz bina gibi binalar yaptık. Bu güzel beldeye kalıcı eserler kazandırdık. Bu hizmetlerin yanında, şahsım olarak mahalli basında haftalık köşe yazıları yazarak değerli basınımıza destek olmaya çalıştım, bu sayede sizler gibi kıymetli dostlar edindim. İl dışında yapılan Kastamonu günlerine davet edildiğimde bu güzel şehri ve tarihini anlatmaya çalıştım. Çalışmalarımızda; Kastamonu halkımızın, kamu kurumlarımızın ve özellikle de Milli Eğitim Müdürlüğümüz mensuplarının önemli desteklerini gördük. Gerek şahsım gerek kurumlarımın adına hepsine teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca kurumlarımızda çalışıp bizlere mesai arkadaşlığı yapanların her birine ayrı ayrı teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatlarında sağlık, sıhhat ve mutluluk diliyorum. Benim için zor bir kararda olsa bugünden itibaren eğitim ve öğretim kurumlarımızı ehil arkadaşlarımıza devrederek, yaşım gereği yoğun çalışma hayatımdan ayrılmayı sağlığım açısından uygun buldum. Buradaki çalışma hayatıma son verirken, bizlerden desteğini esirgemeyen siz değerli basın mensuplarına, ildeki yöneticilerimize, kamu çalışanlarına, başta okullardaki idareci ve öğretmen arkadaşlarımıza, kıymetli velilerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize, değerli dostlarımıza, hülasa bu kadim Türk şehrinde yaşayan herkese sağlık, mutluluk ve huzur diliyor Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Özel Haber

Bakmadan Geçme