Mehmet Zeki Karaman Emekli Oldu

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliğinden emekli olan, Mehmet Zeki Karaman için Kastilya Restaurant Salonu'nda yemekli veda programı düzenlendi.

Abdurrahmanpaşa Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliğinden 40 sene 8 ay 11 gün sonra emekli olan, Eğitim Bir-Sen Kurucu Başkanı Mehmet Zeki Karaman için Kastilya Restaurant Salonu’nda yemekli veda programı düzenlendi.

Programa Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Muammer Karaman, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal,  Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu ve Yönetimi, Eğitim Bir-Sen Kurucu Başkanı Mehmet Zeki Karaman,  Eğitim Bir-Sen önceki dönemlerin Şube Başkanları ve Yöneticileri ile Kastamonu Eğitim Bir-Sen Şubesi üyeleri katıldı.

Programda konuşan Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu, “Hayırlı işin içinde olmak çok önemli ama öncüsü olmak ondan daha önemli olduğu kadar çok da zor. Akif İnan Rahmetlinin bugün ölüm yıl dönümü, kendisini rahmetle anıyor, hayırla yad ediyoruz.  Sendikanın şube binası olmadan ben varım diyen Mehmet Zeki Karaman abimiz o gün arkadaşlarıyla beraber yola çıkıyor. 2007’de onun başkanlığında Eğitim Bir-Sen Kastamonu'da şube oluyor. Değerli abimiz bu hafta itibariyle bu kadar öğrenciyi yetiştirdikten sonra devlet memurları kanununun 65 yaş sınırı gereği emekli oldu. Onun için bugün resmi olarak öğretmenlikten emekli olma programını yapıyoruz. Sizler de geldiniz, şeref verdiniz, teşekkür ediyorum ben bundan sonraki hayatında Zeki abimize başarılar diliyorum. Hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesile ile de tüm katılımcılarımıza sendikamız adına teşekkür ediyorum” dedi. 

Mehmet Zeki Karaman Emekli Oldu

‘Abdurrahmanpaşa'dan Emekli Oldum’

Eğitim Bir-Sen Kurucu Başkanı Mehmet Zeki Karaman ise, “Sözlerimin başında beni bu heyecanlı, mutlu ve sevinçli günümde yalnız bırakmayan tüm meslektaşım ve arkadaşlarıma, misafirlerime teşekkür ediyorum. 40 sene 8 ay 11 gün sonra ben kendi kendime izin yazdım ama devlet emekli olacaksın diyor. Göreve başladığımda bir öğretmen gösterdiler. 30 senelik öğretmen dediler. Ben dedim 30 sene nasıl geçer ya dedim. Bizim 30’da oldu, 40’da oldu. Geçen sene Nisan itibariyle 40 doldu, 41’i dolduramadık. Şu anda Abdurrahmanpaşa'dan emekli oldum. Bu programı düzenleyen, emeği ve katkısı geçen tüm herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

‘Vefa Programının Düzenlenmesi Hakikaten Çok Güzel’

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Muammer Karaman ise; “Ankara'dan buraya gelirken soyadı adaşım, abime,  yoldaşımıza, candaşımıza bu emekliliği ve vasıtasıyla düzenlenen bu güzel yemeğin, programın içerisinde olmak heyecanıyla geldim. Bu sebeple Şube Başkanımıza teşekkür ediyorum. Az önce de bahsedildi, Kurucu Genel Başkanı’mızın bugün vefat yıl dönümü onun bir şiiri var. ‘Bütün giysileri yırtsak yeridir. Yeter bize vefa elbiseleri’ diye ben bu vefa programının düzenlenmesi hakikaten çok güzel. Bu sebeple şube başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizim burada bayrağımızı dalgalandıran sendikamızın mesajını Kastamonulu eğitim çalışanlarıyla buluşturan ağabeyimize de çok teşekkür ediyorum. Sendikamızı kurdu,  büyüttü ve bir şube vasfına da kavuşturdu. Dolayısıyla kendisine çok teşekkür ediyoruz, minnettarız, bugün az önce yokluklarımızdan bahsedildi. Bugün Elhamdülillah cenabı Allah bizi pek çok Nimet'e kavuşturdu ama o nimetler, dün çekilen çilelerin bir ödülü olarak bize verildi. Cenabı Allah bize de İnşallah ağabeylerimizin başlattığı mücadelenin bir neticesi olarak bugün bizim kullandığımız bizim mütahar ihtiyarımız halinde bulunan bu nimetlerin hakkını vermeyi cenabı Allah bizlere nasip etsin ve bu sendikayı kuruluş felsefesi üzerinden yürütmeye daha da büyütmeye güç kuvvet versin diyorum ve çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Mehmet Zeki Karaman Emekli Oldu

Konuşmaların ardından emekli olan Mehmet Zeki Karaman’a protokol tarafından plaket ve hediye verildi. 
 

Bakmadan Geçme