Memleket Partisi Sinop İl Teşkilatı'ndan toplu istifa

Memleket Partisi Sinop İl Başkanı Serdar Başağaoğlu, İl teşkilatı ve Milletvekili Adayı Hasan Çorum istifasını açıkladı.

Memleket Partisi Sinop İl Başkanı Serdar Başağaoğlu, İl Teşkilatı ve Milletvekili Adayı Hasan Çorum istifasını açıkladı. 

Başağaoğlu yaptığı açıklamada, “Yaşanan olaylar neticesinde gördüğüm lüzum üzerine atama ile görevlendirildiğim Sinop İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğimi açıklamak istiyorum. Umarım seçim sonuçları halkımız ve güzel Sinop’umuz için hayırlı olur” dedi.

Milletvekili adayı Hasan Çorum ise Muharrem İnce’nin seçmelerini, teşkilatlarını ve milletvekili adaylarını yarı yolda bıraktığını söyleyerek istifa ettiğini açıkladı.

HAKLARINI HELAL ETMEDİLER

Milletvekili adayı ve il başkanının istifasının ardından ise Memleket Partisi İl Teşkilatı, toplu şekilde istifa ettiğini duyurdu. Partiden yapılan açıklamada, seçime 3 gün kala Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesinin parti içinde büyük yıkıma neden olduğu kaydedildi. Toplu istifa kararını, İnce’nin istifasından sonra aldıklarını ifade eden teşkilat üyeleri, “Bizleri arkamızdan vuran hiç kimseyle bir dakika daha aynı çatıda bulunmamak adına il teşkilatları ve ilçe başkanları olarak haklarımızı helal etmeyerek istifa ettiğimizi kamuoyuna saygılarımızla sunarız” açıklaması yapıldı.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme