Mesleki Eğitimde İşbirliği Sürüyor

Kastamonu İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Kronospan Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Üyesi ve Finans Müdürü Ömer Gülamoğlu'na ziyaret gerçekleştirdi.

Öğrencilerin niteliklerinin gelecek yüzyıla uygun olarak geliştirilmesi, Kastamonu'nun ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün temin edilmesi, mesleki eğitimin kalitesinin artırılması için alanında öne çıkmış firmalarla işbirliği yaparak ilimizdeki mesleki eğitimin güçlendirilmesi amacıyla Kronospan Orman Ürünleri işletmesine ziyaret gerçekleştirildi.

İl Müdürü Gümüş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye Yüzyılı vizyonuna uygun dünya ile rekabet edebilen gençler yetiştirmeye yönelik oldukça kapsamlı ve sistematik adımlar atılmıştır. Güçlü bir mesleki eğitim öğrencileri istihdama hazırlamak, mesleki becerilerini geliştirmek ve ekonomik iş piyasası ihtiyaçlarına cevap vermek gibi bir role sahiptir. Mesleki eğitimin geliştirilmesi doğrultusunda yapacağımız en kritik tamamlayıcı hamle bu iş birliklerimizde istihdam öncelikli, istihdam garantili eğitim vermektir. Bu nedenle devlet ve özel sektör arasındaki iş birliğini, sektörün temsilcileriyle okullarımızın buluşturulmasını çok önemsiyoruz. Böylece mesleki ve teknik eğitimi geliştirmek için atılan yeni adımlarla ve kurmakta olduğumuz yeni iş birlikleriyle ilimizin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine ve mesleki eğitimin kalitesinin artmasına katkı sağlamış oluruz. Eğitimin Yüzyılı'nda, mesleki eğitimin kalitesini daha da artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Bakmadan Geçme