MHK Hakem Kampı gerçekleştirildi

TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde, Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından planlanan Hakem Kampı gerçekleştirildi.

TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde, Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından planlanan Hakem Kampı gerçekleştirildi. Süper Lig Hakemlerinin ve Birinci Lig Hakemlerinin katıldığı kampta teorik olarak seminer salonunda ve uygulamalı olarak sahada, çalışmalar yapıldı.

MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayan hakem kampının ilk gününde; hakemlere kendi görüntülerinden oluşan beden dili sunumu ve video test değerlendirmesi Hakem Akademisi tarafından yapıldı. Kampın ikinci gününde eski FIFA elit kategori yardımcı hakemlerinden, TFF Yardımcı Hakem Koçu Tarık Ongun, işbirliği ile ilgili güncel kliplere dayanan sunumunu gerçekleştirdi. 

UEFA Fitness Direktörü ve TFF Hakem Fitnes Danışmanı Prof. Dr. Werner Helsen'in planladığı ilk gün ve ikinci gün antrenman programları ise TFF Hakem Fitnes Koçları tarafından süper lig ve birinci lig hakemlerine uygulandı. Ayrıca; tüm hakemlerin vücut ölçümleri alındı ve UEFA 20 testi uygulaması yapıldı.

Kişisel gelişim eğitimleri ve aktiviteleri kapsamında ise Orhan Saka seminer salonunda; TFF Sağlık Kurulu koordinasyonu ile Hakem Beslenmesi konu başlığındaki sunumuyla katılım sağlayan Diyetisyen Yunus Emre Bakırhan hakemlerle deneyimlerini paylaştı. Teknik Direktör-Hakem Bakış Açısı isimli bir diğer oturumda ise hakemlerle bir araya gelen teknik direktör Abdullah Avcı ile oyunun ön plana çıkması, paydaşlar arası iletişim ve işbirliği, karşılıklı saygının önemi konularında hakemlerle sohbet buluşması gerçekleştirildi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme