MHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın: 'Çok Huzurlu Bir Seçim Olacak'

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, MHP Kastamonu İl Başkanlığı önünde açık hava basın toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen açıklama toplantısına MHP İl Başkanı Emre Şahin, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Kapulu, MHP’li İlçe Belediye Başkanları, STK Başkan ve Yöneticileri ve çok sayıda partililer katıldı.

Basın toplantısında açılışı gerçekleştiren MHP İl Başkanı Emre Şahin; “31 Mart 2024 mahalle İdareler Genel Seçimleri için Milliyetçi Ülkücü Hareketinin lideri saygıdeğer Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin talimatlarıyla ve takdirleriyle Kastamonu Belediye Başkan Adayımız sayın Yüksel Aydın olarak belirlenmiştir. Hepimize, memleketimize, davamıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor. 2019 tarihinden bu tarafa deprem, sel, pandemi gibi tüm olumsuzluklara rağmen elle tutulur gözle görülür projeleriyle başkalarının dediği gibi saydığı adımları proje olarak değil icraatla açıklayan kıymetli Belediye Başkanımız Sayın Rahmi galip Vidinlioğlu’na hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi arz ediyorum. Süreç artık belirlenmiştir. Kastamonu Belediyesi tüm Kastamonu hemşirelerimizin desteğiyle 1 Nisan’dan itibaren r Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarıyla tekrar buluşacaktır. Buna inancımız tamdır. Tüm gayemiz Milliyetçi Hareket Partisi'nin başarısı üzerinedir. Birlik ve beraberliğimiz 2019 seçimlerinde nasıl kenetlenip sağladıysak tarihi bir başarıya imza attıysak, 2024 seçimlerinde de aynı birlik ve beraberlikle aynı dava şuuruyla yine aynı başarıya hep birlikte imza atacağımıza inancımız tamdır. Bu birlik ve beraberlik ruhuyla teşkilat mensuplarımızın da güçleri buna katılacaktır. Bizler bu inanç ve şuurla çalışmalarımızı sürdürüp birlikte başarıya tekrar imza atacağız. Cumhur İttifakı’nın en büyük bileşeni olarak Sayın Genel Başkanımız Liderimiz Devlet Bahçeli beyin talimatları doğrultusunda Milliyetçi Hareket Partisi'ne yakışır bir seçim çalışmasını hep birlikte idrak edeceğiz. Bu süreçte aday adaylığı başvurularını gerçekleştiren kıymetli dava arkadaşlarımız, başta Belediye Başkanımız Sayın Galip Vidinlioğlu olmak üzere sayın Tarık ziya Çağılcı’ya, sayın Mehmet Çiftçi’ye, sayın Fatih Yasin Kemal beye sayın Mehmet Kayaçal’a ayrı ayrı teşekkürlerimi ve şükranlarım arz ediyorum. Biz biriz, beraberiz, birlikte Milliyetçi Hareket Partisiyiz. Bu süreçte adaylarını açıklayan başta Cumhur İttifakı ortaklarımıza ve diğer siyasi partilere seçim sürecinde başarılar diliyorum. Önümüzdeki günlerde ilçe belediyelerimizde açıklayıp inanmış kadrolarımız ve kesinleşmiş adaylarımızla birlikte 3 hilali ilçelerimizde de dalgalandıracağımıza en ufak bir şüphe duymuyorum. Daha önce de ifade ettiğim gibi. Kalenin surlarını hep birlikte genişleteceğiz” dedi.

‘Üzerimize Düşen Görevi Bu Dönemde Ziyadesiyle Yapacağız’

MHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın ise; “5 yıl önce de buna benzer bir toplantıyla. Milliyetçi Ülkücü Hareket çalışmalarına başlamıştı. Kimsenin ihtimal bile vermediği, ‘Artık bellerini doğrultamaz’ dediği Milliyetçi Ülkücü Harekat, öyle bir kenetlendi ki, birlik ve beraberlik adına öyle bir sınav verdi ki, bunu söyleyenlerin 31 Mart 2019’da ağızları açık kaldı. Kimse merak etmesin. Hiç kimse endişelenmesin. 3 hilali O kaleden indirtmeyeceğiz. Haberiniz olsun. Çünkü; Türkiye'nin 81 vilayetinden bakıldığında Kastamonu hem manevi kimliğiyle hem kültürel kimliğiyle, hem tarihi kimliğiyle Ülkücü Hareketin; siz isteseniz de istemeseniz de; kalesidir. Kalesi olarak görülüyor. Onun için biz de Ülkücü Hareketin hizmetkarları olarak Ülkücü Hareketin mensupları olarak üzerimize düşen görevi bu dönemde ziyadesiyle yapacağız. Öyle ham hayal peşinde koşanlara, söyleyeceğimiz çok laf var, önümüzdeki günlerde” dedi.

‘Kastamonululara Şükranlarımı Arz Ediyorum’

Genel seçimlere değinerek sözlerine devam eden Aydın; “Yaklaşık 8 ay önce bir seçim geçirdik. 14 Haziran ve 28 Haziran. ‘Türkiye'de demokrasi yok’ diyenlere en net cevabı 14 ve 28 Haziran'da Türk Milleti çok açık ve net vermiştir. Bunu niye söylüyorum? 14 Haziran'dan 2 yıl önce Milliyetçi Ülkücü Hareket liderinin talimatıyla bütün teşkilatlarıyla önce Türkiye'yi, 9 bölgede toplantılar yaparak, tertip etti. Sonra yine liderimizi talimatıyla il il gezerek; çünkü biz 2 yıl önceden ‘Adayımız belli kararımız net’ demiştik. Bizim Cumhurbaşkanı adayımızın şu an Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu liderimizi ilan etmişti ve 2 yıl aralıksız il il, ilçe ilçe, yetmedi köy köy, yetmedi mahalle mahalle, yetmedi komşularımıza ulaşarak, lider ülke Türkiye vizyonunu gerçekleştirebilme adına; Milliyetçi Ülkücü Hareketi hayali olan lider ülke Türkiye 2023, Türkiye'nin 100’üncü yılında Türk milletinin geleceğini şekillendirme adına Milliyetçi Ülkücü Hareket 2 yıl canhıraş bir mücadele verdi. Her gittiğimiz yerde dedik ki ‘Adayımız belli kararımız net Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bey.’ Dolayısıyla süreç öyle bir hâle geldi ki, çok berrak yaşadınız. O konulara girmek istemiyorum. Birileri destan bir masa etrafında adına altını masa dedikleri. Ve sonuç ilk turda Meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı aldı. Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı ve kadirşinas Türk milleti, fedakar Türk milleti devletinin geleceğini, evlatlarının geleceğini düşündüğü için Sayın Cumhurbaşkanımızın ikinci turda ağır ekseriyette seçti ve Türkiye Cumhuriyeti kader seçimi dediğimiz seçimi Cumhur İttifakı’nın başarısıyla atlattı. Onun için burada özellikle Kastamonululara çok yüksek bir oranda Cumhur İttifakı tercihleri için şükranlarımı arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘Galip Bey Benim Dostum’

Yerel seçime dikkat çekere sözlerine devam eden Aydın; “Tabii ki her şey siyasi partilerin kurallarıyla işliyor. Süreç başlıyor, aday adaylıkları başlıyor ve Milliyetçi Hareket Partisi, Kastamonu’da da mevcut belediye başkanımız dahil 5 arkadaşımız benle beraber müracaat ettik. Bu müracaatlar sonunda liderimizin, teşkilatımızın, genel merkezimizin değerlendirmeleri sonucunda; 5 sene önce nasıl Galip Vidinlioğlu liderimizin, teşkilatımızın talimatlarıyla Belediye Başkanı adayı olmuşsa, 5 sene sonra da liderimizin ve teşkilatımızın talimatlarıyla şahsımıza bu onurlu görev tevdi edildi. Buradan öncelikle şunu ifade etmem lazım. Yaklaşık 5 yıldır, Milliyetçi Hareket Partisi adına, teşkilatımız adına, görev yapan, hizmet eden, elinden gelen her türlü gayreti gösteren, bütün olumsuzluklara rağmen pandemisi, depremi, doğal afetleri, seli daha birçok olumsuz unsura rağmen yapılabileceklerinin en iyisini yapmaya gayret etti. Teşkilatıyla beraber hizmet etmeye çalıştı. Kendisine huzurlarınıza kalbi teşekkürlerimi iletiyorum. Allah kendisinden razı olsun, bu bir görev. Süleyman abiden başlayan, Turan abiyle devam eden, Galip beyle devam eden inşallah, Üç Hilali sancaktan indirmeden Yüksel Aydın'la devam eden bir süreç olacak. Yarın bayrağı ben de bir başka bir arkadaşıma devredeceğim. Milliyetçi Hareket Partisi'nde bu işler olan bunun altında kimse bir şeyler aramasın. Milliyetçi Ülkücü Hareketi liderinin memleketi Osmaniye'de; bakın bizim memleketimizde kaymakamlık yapmış, Özel İdare Genel Sekreterliği yapmış, İbrahim Çenet, şimdi mevcut belediye başkanımıza yer değiştiriyor. Dolayısıyla bu işi altında, tabiri caizse öküzün altında kimse buzağı aramasın. Galip bey benim dava arkadaşım, Galip bey benim yol arkadaşım, Galip bey benim dostum, kıyamete kadar da öyle olmaya devam edecek. Bu böyle biline” diye konuştu.

‘Kastamonu’da İşsiz Genç Bırakmayacağım’

Açıklamalarına devam eden Yüksel Aydın; “Çok keyifli bir seçim olacak. Çok huzurlu bir seçim olacak. Biz insan odaklı yürüteceğiz çalışmalarımızı. Biz sokakta olacağız. Biz mahallede olacağız. Biz komşularımızın, mahalle arkadaşlarımızın evinde, ocağında olacağız. Yani farklı bir Belediye Başkanlığı göreceksiniz. Bunu burada taahhüt ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi'ni önümüzdeki dönem belediye başkanlığında randevu sistemi olmayacak. Çünkü ben her gün sokaklarda olacağım. Her gün caddelerde olacağım. Bir gün Kuzeykent’te olacağım. Bir gün Nasrullah’ta olacağım. Vatandaşımız randevu talebi için gerek görmeyecek, farklı bir belediyecilik uygulayacağız. Çünkü bizim elimizdeki en büyük unsur insan, önce huzuru sağlayacağız. Tamam projelerimiz olacak. Önce huzuru sağlayacağız. İş size iş olacağım. Aşsıza aş olacak. Evsize ev olacağım. Bunun sözünü bu meydandan bütün Kastamonululara veriyorum. Kastamonu’da işsiz genç bırakmayacağım. 100 binli nüfuslu şehirde işsiz genç kalmayacak. Üniversiteyle entegre çalışacağız. Turizm şehri Kastamonu'yu biz de bu dönem istediğimiz şekilde ivme kazandıramadık, bir sürü olumsuzluk vardı. Bunu kimseyi zan altında bırakma adına söylemiyorum. Az önce ifade ettik. Çok ciddi dünyada gelişen hadiseler, birçok şeyi yapmakta çok zorlandık” dedi.

‘Huzurlu Bir Süreç Yöneteceğiz”

2019’da söylediklerinin arkasında olduğunu söyleyen Aydın; “Biz 2019’da milletimizin hafızalarına neler kazıdığımızı biliyoruz. O gün ne söylediysek, bugün hepsinin arkasındayız, bilginiz olsun. Kimse alanı boş zannetmesin. Genel Başkanımızın belediyecilik ile ilgili ifadeleri var; ‘Belediyecilik dokunmaktır, düşünmektir, hissetmektir ve aşkla sorunlara odaklanmaktır. Belediyecilik, gülümseyen yüzü uzatılan eli geri çevirmeyen cömertliktir. Darda kalanın acil yardımıdır. Vatan sevgisi millete hizmetin en büyük gücüdür. Bu sevginin en iyi göstereceği zeminlerden bir tanesi de hiç şüphesiz yerel yönetimlerdir’ diyor. Bu ilke ve prensiplerle çalışacağız. Allah izin verirse Cenab-ı Allah müsaade ederse, Kastamonulu hemşehrilerim müsaade ederlerse, yetkiyi verirlerse, Allah nasip ederse ayırmadan dün olduğu gibi ayırmadan, kayırmadan adaletli bir şekilde yönetmeye devam edeceğiz. Şimdi daha yeni yeni çıkan adaylara başarılar diliyorum. Tanıyoruz, geçmiş dönemden çok iyi tanıyoruz çıkan adayı. Yeni çıkacaklara da bakacağız. Dediğim gibi huzurlu bir süreç yöneteceğiz. Kazasız belasız bir seçimi Cenab-ı Allah bize nasip etsin. Huzurlu bir seçimi Cenab-ı Allah bize nasip etsin” ifadelerini kullandı.

‘Biz De Sizden Asla Vazgeçmeyeceğiz’

Yüksel Aydın son olarak; “Kastamonu insanına kimse sinyalci diyemez. Nüfusu 350 bin yaparak, dedikodu bitmez. Dedikodu nasıl biter biliyor musunuz? Malzeme vermeyeceksiniz malzeme. Önümüzdeki günlerde hiç ara vermeden, ev ev, sokak sokak, cadde cadde dolaşacağız, derdimizi anlatacağız. Eksiklerimiz varsa diyeceğiz ki kusura bakmayın, tamam yaparız. Dolayısıyla eksiklerimiz varsa yapmaya gayret edeceğiz. Kırdıklarımız varsa, medeni bir şekilde özrümüzü dileyeceğiz ama diyeceğiz ki siz bizden vazgeçemezsiniz, biz de sizden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi. 

Konuşmaların ardından dua edilerek kurban kesimi yapıldı. 

Özel Haber

Bakmadan Geçme