MHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın: 'Şehir Olarak Buna Hazır Mıyız?'

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, kamu kurum ve kuruluşları ziyaretleri kapsamında Kastamonu İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdüren MHP heyetinin durağı Kastamonu İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü Kurum yöneticilerini ve çalışanlarını ziyaret eden Yüksel Aydın vatandaşlarla sohbet etti.

Kurum yöneticileri ile görüşen ve çalışanlara kolaylıklar dileyen Aydın, burada yaptığı konuşmada kurumlar arası işbirliğinin önemine değindi. Belediye ile kamu kurumlarının ortak paydada bir araya gelmesi gereken durumlarda her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade eden Yüksel Aydın şunları kaydetti: “Ziyaret ettiğimiz iki kurum da Kastamonu’muz için önemli görevleri yerine getiriyor. Kastamonu’muz nüfus olarak her geçen yıl büyüyor. İl geneli duruma baktığımızda 400 bin nüfusa yaklaştık. Büyümesine büyüyoruz, nüfusumuz artıyor ama bunun planlamasını belediye olarak bir an önce yapmamız gerekiyor. Bazılarının dediği gibi nüfusu 350 bine çıkarmak tek başına bir maharet değil. Bunu bir proje olarak sunmak da nasıl bir anlayış onu da anlamış değiliz. Eminim ki birçok Kastamonu hemşerim de nüfusun 350 bine çıkarılması vaadini gerçekçi bulmamıştır. Nüfus artınca her şey hallolacak mı yani? Burada bilmemiz ve üzerinden durmamız asıl gereken ana konuyu göz ardı mı edeceğiz. Şehir olarak buna hazır mıyız? Şehrimizin alt yapısı bunu kaldırabilecek mi? Şehrimizin alt yapısını hazırlamadan, gereken yatırımları yapmadan bunu söylemek abestle iştigaldir ve gerçeklik payı yoktur. Bizim ana önceliğimiz şehrimizin hem alt yapısını hem de üst yapısında zamanını doldurmuş yapıları baştan başa yenilemektir. Bunu yaptığımız zaman nüfusumuz da doğal şartlarda artacaktır. Yapı stokumuz olsun, içme suyu ve kanalizasyon şebekemiz olsun, üretim ve tüketim durumumuz olsun, ekonomik, sosyal ve kültürel donatılarımız olsun bunları tam olarak çözüme kavuşturmadan söylenen lafların hiçbirinin gerçeklikle ilgisi yoktur. Kimsenin de hemşerilerimi gerçekçi olmayan vaatlerle kandırmaya hakkı yoktur.” 
 

Bakmadan Geçme