MHP Merkez İlçe Kongresi'ni yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe Başkanlığı Olağan Genel Kurulu dün Kuzeykent Belediye Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Genel kurulda mevcut başkan Hüseyin Kapulu, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Kongreye MHP MYK Üyesi Yüksel Aydın, MHP İl Başkanı Emre Şahin, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, önceki dönem MYK Üyesi Tarık Ziya Çağılcı, önceki dönem il başkanları, Cumhur İttifakı İlçe Başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı. 

“BU KUTLU DAVAYA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİM”

Seçimlere tek liste olarak giren mevcut MHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Kapulu, “Hiçbir çıkar gözetmeden bugünden sonra da yoluma devam edeceğim. Teşkilatımın bir neferi olarak teslim aldığım sancağı daha iyiye götürmek için mücadele edeceğim. Özveriyle çalışmaya devam edeceğim. Bu kutlu davaya hizmet etmeye devam edeceğim” dedi.

“YENİ YOL HARİTALARIMIZI ÇİZECEĞİZ”

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, genel kuruların önemine dikkat çekerek, “Kimseyi günah keçisi ilan edemeyiz. Başarıda nasıl ortaksak, başarısızlıkta da ortağız. Daha önce 5 yıl boynumuz bükük kalmıştı. Bu genel kurullar sayesinde yeni yol haritalarımızı çizeceğiz. Önümüzdeki bu seçim çok önemli bir seçim. Kastamonu’nun 4’te 3’ünü yöneten siyasi irade, maalesef genel siyasete bunu yansıtamadı. Bunu tartışmalıyız. Ama yereldeki gücümüzü de muhafaza ederek, birlik ve beraberliğimizle önümüzdeki süreci geçirmeliyiz. Başka da çaremiz yok. Milliyetçi Hareket Partisi bu ülkenin sigortasıdır. Biz 3 milletvekilimiz varken de bu ülkede söz sahibiydik, 40 milletvekilimiz varken de bu ülkeye yön verdik. Gücümüzün farkında olalım. Daha sonra ah vah dememeliyiz” diye konuştu. 

“BİR OLURSAK, ÖNÜMÜZDE KİMSE DURAMAZ”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Emre Şahin ise; “Şapkayı önümüze koyup değerlendirmemizi, sandık sandık gerçekleştirdik. Bir olursak, önümüzde kimse duramaz. Kaybetmeye artık tahammülümüz yok. Herkes üzerine düşeni yapmalı. Tüm alacağımız tedbirlerden önce inanmalıyız. Aday Ahmet, Mehmet olur, önemli değil. Bizim için önemli olan Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu doğru ile hareket etmeliyiz. İsmi beğendim, beğenmedim tavrını ben doğru bulmuyorum” diye konuştu. 

“MEVCUT BELEDİYELERİMİZE YENİLERİNİ EKLEYECEĞİMİZE İNANIYORUM”

CHP Milletvekili Hasan Baltacı’nın birçok kesim tarafından övüldüğüne dikkat çeken önceki dönem MHP İl Başkanı Emin Çınar; “Ben hem Merkez İlçe hem de İl teşkilatımızın gece 3’lere kadar çalıştıklarına şahidim. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki, genel seçimlerle yerel seçimler çok farklı. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak mahalli seçimlerde her zaman başarıya imza atmış bir partiyiz. Her daim bu davanın emrinde olduğumu da bir kez daha ifade etmek istiyorum. Mevcut belediyelerimize yenilerini ekleyeceğimize de yürekten inanıyorum. Son seçim sürecinde şu durumla karşılaştık. Partimizin mensubu, daha önceden partimizde yöneticilik yapmış isimlerin, adayı beğenmediğini, sandığa gitmediğini gördük. Bu seçim sürecinde, eski il başkanlarımızı, sendika başkanlarımızı da bir sinerji yakalamak için davet ettik. Ama maalesef şöyle bir hadiseyle de karşılaştık. Bir çok yerde Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Hasan Baltacı’yı bir çok yerde kendi partililerimiz de dahil, met ettiğini, övdüğünü duyduk. Kastamonu’da ne kadar güçlü, ne kadar kudretli olursanız olun, içinizdeki bir yöneticinin, bir dava mensubunun adaylarımız için kullanacağı ifade de bir o kadar kıymetli. Beğenmiyorsa bile susmasını bilmeli” ifadelerini kullandı. 

“HEMŞEHRİLERİMİZ BİZLERE BİR ŞEYLER SÖYLEMEYE ÇALIŞTI”

Önceki dönem MHP MYK Üyesi Tarık Ziya Çağılcı, genel seçim sonuçlarına değinerek; “Hemşehrilerimiz bizlere bir şeyler söylemeye çalıştı. Gerekli dersi, eksik kaldığımız yerleri aldığımızı düşünüyorum. Bu kongreleri de bunun için yapıyoruz. Yerelde 84 bin oyumuz varken, bu seçimde 39 bine kadar düştü. Geçmişte buna benzer dönemler yaşadık. 1999 seçimlerinde belediyeyi 9 bin 600 oy ile kazandık. O dönem milletvekilliği seçiminde 51 bin oy almıştık. DSP’de 52 bin oy almıştı. 2002 seçimlerinde ise 51 bin olan oyumuz 27 bine kadar düşmüştü. AK Parti 60 bin, DYP 42 bin, CHP ise 20 bin oy almıştı. Biz ve DYP barajı geçemediği için AK Parti 3, CHP 1 milletvekili çıkarmıştı. Bu düşüşün ardından, AK Parti’nin en iyi döneminde Kastamonu’da belediye seçimlerinde 16 bin oy aldık ve yüzde 48 ile belediyeyi kazandık. Yani demek istiyorum ki, rakamlar aldatmasın. Siyasette 2+2 her zaman 4 etmez. Zeminin, şartların ve siyasi rüzgarın oluşması lazım. Biz geçirdiğimiz son seçimde dersimizi aldık diye düşünüyorum. Kastamonulu hemşehrilerim, biz dersimizi aldık. Cezamızı da aldık. Eksik yanlarımız varmış, özür diliyoruz. Ama 2019’daki gönlümüz ölmedi. 2024 için gerekiyorsa, bu gönüllerimizi yine bir araya getirir, üst üste koyar, Kastamonu Belediyesi’ni yanlış yerlere sevk etmemek için varımızla gücümüzle mücadele ederiz” dedi.

“CHP BİZDEN 17 BİN OY NASIL FAZLA ALIR?”

MHP MYK Üyesi Yüksel Aydın ise; “Son yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde aldıkları yüzde 47 oy çok sıkıntılı. Demek ki bizim 81 ili gerekirse 5 kere daha dolaşmamız gerekiyor. Evlatlarımızı şehit edenlerle ortak olanlar, bu memlekette yüzde 47 oyu nasıl alır? Tamam yerel seçimlerle genel seçimleri kıyaslamayalım ama Kastamonu’da 90 bin oydan 37 bin oya nasıl düşeriz? CHP bizden 17 bin oy nasıl fazla alır? Yüreğimiz buna yanıyor. Neymiş Yüksel Aydın aday olmamış. Ne yapalım olamadıysa. Yüksel Aydın’la mı baki bu hareket. Bu harekette kan var, gözyaşı var, idam sehpaları var. Kime nasıl hesap vereceğiz? Adayı beğenmiyormuş. Beğenmiyorsan beğenme, bende beğenmiyorum. Ne yapalım. Adayı beğenmiyoruz diye Milliyetçi Hareket Partisi’ni cezalandırmak kadar hayasızca bir hareket olamaz. Aldığımız oya bak ya. Herkes üzerine düşeni alacak. Aklınızı başınıza alın. Herkes her yere talip olabilir. Ama olduğunuz zaman da gereğini yapın. Yapamayacaksanız aday olmayalım. Ben aday olamadım, ne yapayım. Buradayım. Bize ülkücü olmanın şerefi yetiyor. Genelle yereli karıştırmayalım ama tarihte örneği yok. CHP bizden 17 bin oy fazla alıyor. Olmaz böyle bir şey. Geçmişlerine bir bakın onların. O ikisi partiyi teslim aldı. Neymiş Hasan hastanede şunu yapıyormuş. İki telefonunuza baktı diye ne oldunuz. Bu örgütçülerin Kastamonu’ya ne gibi bir faydaları var. Böyle bir adama seçim kaybettik. Aklınızı başınıza alın. Armudun sapı, üzümün çöpü. Su faturası yatırmaya bile gidemezsiniz. 2014’te bir kaza oldu. Hep birlikte toparladık. Ama tekrar kaza yapmayalım. Bizim bir meselemiz yok. Oturup da konuşamayacağımız hiçbir meselemiz yok”  şeklinde konuştu.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme