Milletvekili Çelik'ten, Erbilgin'e cevap

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in basında yer alan açıklamalarına değinerek cevap verdi.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in basında yer alan açıklamalarına değinerek cevap verdi.

AK Parti Milletvekili Metin Çelik, 14 Mayıs seçimlerine değinerek; “14 Mayıs seçimlerinin Cumhur İttifakının ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açık üstünlüğüyle sonuçlanması CHP yöneticilerinin kimyasını son derece bozmuş, nereye saldıracaklarını şaşırmışlardır. İlk gece açık olan sonuçları manipüle etmekten tutun, başta depremzede vatandaşlarımız olmak üzere oyunu alamadıkları vatandaşlarımıza her türlü hakareti yapmanın yanında, depremzedelere yaptıkları yardımları kesip, otellerde misafir edilen depremzedeleri otelden çıkarmaya kadar her türlü insafsızlığı sergiledikleri herkesin malumudur. Terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’nin desteğiyle Cumhurbaşkanlığı seçimini almaya çalışan karşımızdaki ittifakın durumunu milletimiz görmüş ve 14 Mayıs’ta gereken cevabı vermiştir. İnşallah 28 Mayıs’ta yapılacak seçimde bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanımızı seçerek gereken dersi bir kez daha net bir şekilde verecektir” dedi.

“MİLLETİMİZİN GÖZÜNÜ BOYAMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ”

Hikmet Erbilgin’in açıklamalarına değinen Milletvekili Çelik; “CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’de aynı şekilde, iktidar hayalleri kurarken uğradıkları yenilginin şaşkınlığıyla yaptığı dünkü açıklamasında vatanseverlik nutukları atarak, vatanı bölmeye çalışanlarla birliktelik içerisinde olduklarını gizlemek ve 28 Mayıs seçimleri öncesi gündem saptırmak amacıyla aslı astarı olmayan söylemlerde bulunmuş, FETÖ nedeniyle ifade verdiğim şeklinde açıklama yapmıştır. Böyle bir şey yoktur, olmamıştır. Erbilgin şunu bilsin ki, bunun gibi hiçbir iftira ve yalan beni ülkem, ilim, partim ve liderim için çalışmaktan ve mücadele etmekten asla alıkoyamayacaktır. Seçim süreci boyunca PKK elebaşlarının kandilden yaptıkları adayınız Kılıçdaroğlu’na destek açıklamalarına ne adayınız ne siz tek bir kelime etmediniz, edemediniz. Sus pus oldunuz. Şehitlerimizin katillerine tek laf edemeyen siz şimdi vatanseverlik nutukları atarak milletimizin gözünü boyamaya çalışıyorsunuz. Ancak nafile, aziz milletimiz olan biteni çok iyi şekilde görüyor ve gerekeni inşallah 28 Mayıs günü yapacaktır. Ondan sonra siz zaten şimdiden başladığı gibi kendi iç çekişmelerinizle baş başa kalacaksınız” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme