Milli Eğitim'de Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş başkanlığında kurum idarecileri ile haftalık planlama ve koordinasyon toplantısı yapıldı.

Toplantıda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri;  ortaokul ve liselerde yapılacak olan ortak sınavlarla ilgili yapılan hazırlıklar; öğretmenlerimizin ve personelin mesleki ve kişisel alanda gelişimlerine yönelik düzenlemekte olan hizmetçi eğitim faaliyetleri; velilerimizin öğretmenlerimizle görüşmelerini daha verimli yapabilmelerine olanak sağlayacak olan e-randevu sistemi; eğitimde dijital zorbalık hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenecek olan dijital zorbalık çalıştayı ile ilgili planlamalar ele alındı.  Ayrıca yürütülmekte ve hazırlık aşamasında olan sosyal kültürel ve akademik projeler ve bu projelerle ilgili okullarımızdan gelen çalışmaların iyi uygulama örnekleri olarak belirlenmesine yönelik hususlar; yakın zamanda ilimizde başlatılan Öğretmen Akademileri'nin yapmakta olduğu çalışmalar;  yapımı ve güçlendirmesi devam eden okul ve kurumlarımızın yanı sıra ihale aşamasında olan okul binalarımızın durumu ile ilgili konular, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili güncel mevzuat hükümlerine göre yapılacak olan çalışmalar da ayrıntılı bir şeklide görüşüldü.

Kastamonu İl Müdürü Gümüş gösterdikleri ekip çalışmasından ötürü yöneticilerimize teşekkür etti. Soru ve önerilerin alınmasının ardından başarılar dileyerek toplantıyı sonlandırdı. 

Bakmadan Geçme