Milli Eğitim değerlendirmede bulundu

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş başkanlığında Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda kurum idarecileri ile haftalık değerlendirme toplantısı yapıldı.

Eğitim Müfettişleri Başkanı Ali Yaşar Tutkun, Müdür Yardımcıları Mesut Şeker ve Serkan Demirkıran, Şube Müdürleri Halil İbrahim Kara, Vedat Terlemez, Hasan Sarıahmetoğlu, Gürsel Yıldız, Mehmet Sait Aydın, Mücahit Kılınç ve Gülseren Anbarcı'nın katılım sağladığı toplantıda 2023-2024 eğitim-öğretim yılına yapılan hazırlık çalışmalarını okulların durumu değerlendirildi. Eğitim-öğretim yılı başlında dağıtımı yapılacak olan kitapların durumu görüşülerek yeni eğitim-öğretim yılının okullarda herhangi bir aksaklığa mahal vermeden başlaması konusunda önlemler ve denetimler yapıldığı görüşüldü.

ROBOT YARIŞMALARI DESTEKLENECEK

Dijitalleşme çağında tüm ilçelerle birlikte ilimizi ve ülkemizi ileriye taşıyacak projelerde en etkili şekilde yer almanın önemi üzerinde durulan toplantıda; ilimizden 26 ekibin katılım sağlayacağı robot yarışmalarının desteklenmesi ve dijital içerikli projelere en üst düzeyde katılım sağlanması gerektiği ifade edildi.  İlimize yeni atanan öğretmenlere yönelik tanışma organizasyonu gerçekleştirilmesi ile yeni başlayan öğretmenlere 25 saatlik eğitim verilmesi konusu üzerinde duruldu. Ayrıca; öğrencilerin sadece akademik anlamda değil kültürel ve sportif etkinliklerin planlanması, öncelikle ilkokul kademesinden başlayarak öğrencilerimizin yaşadığı şehri tanıması için sosyal-kültürel aktivitelerin yapılması belirtildi. Dijital bağımlılıkla mücadele konusunda okullarımızda cep telefonunun kullanımına müsaade edilmeyeceğini, ödevlerin sosyal medya üzerinden yapılmaması gerektiği belirtildi.

Son olarak toplantıda; öğrencilerin eğitim yuvalarına güvenle ulaşabilmelerini sağlamak adına yeni eğitim-öğretim dönemi başlamadan tüm taşıma iş ve işlemlerinin tamamlanmış olması gerektiği ifade edildi. Müdürlük birimlerince yapılan çalışmalar hakkında görüşmeler yapıldı. 

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme