Milli Eğitim'e 250 bin Avro hibe

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Erasmus+ Programı kapsamında ARGE Birimince hazırlanan projelerin Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmesiyle 2021-2027 yılları arasında Akredite Kuruluş olarak ilan edildi.

154,620 Avro bütçeli Mesleki Eğitim Akreditasyonu Projesi ve 94,815 Avro bütçeli Okul Eğitimi Akreditasyonu Projesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 yılı için yaklaşık 250 Bin Avroluk Avrupa Birliği hibesi almaya hak kazandı.   

AVRUPA ÜLKELERİNE TOPLAM 60 HAREKETLİLİK GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Türkiye Yüzyılında mesleki eğitimin kalitesinin artırılması, hızla değişen teknolojinin takip edilmesi ve ülkemize transferi konularında hayati önem taşıyan Mesleki Eğitim Akreditasyonu Projesi kapsamında, ilimizde mesleki eğitim programı uygulayan 15 proje ortağı lise, proje boyunca Avrupa ülkelerine toplam 60 hareketlilik gerçekleştirecek. İlimizden ilk, orta ve lise düzeyinden 17 okulun ortağı olduğu Okul Eğitimi Akreditasyonu Projesi boyunca da toplam 65 öğrenci ve öğretmen Avrupa ülkelerine hareketlilik gerçekleştirerek farklı eğitim ortamları, dijital dönüşüm, sürdürülebilir bir yeşil çevre için karbon ayak izinin azaltılması gibi pek çok alanda Avrupa ülkelerindeki paydaşlarıyla koordineli faaliyetler yapma fırsatı bulacaklar. 

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, önümüzdeki dönemde ulusal ve uluslararası projelere ilimizdeki bütün okulların isimlerini görmeyi hedeflediklerini belirterek başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme