• Haberler
  • Eğitim
  • Milli Eğitim Koordinasyon Toplantısı'nı Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Koordinasyon Toplantısı'nı Gerçekleştirildi

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş başkanlığında müdürlüğün toplantı salonunda kurum idarecileri ile haftalık planlama ve koordinasyon toplantısı yapıldı.

Toplantıda, Milli Eğitim Bakanlığı’nca yayımlanan Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile ilgili yapılacak çalışmalar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, lise ve üniversitelere giriş sınavları, TÜBİTAK bilim fuarları, TEKNOFEST kapsamında yapılmakta olan faaliyetler, ilimizde devam etmekte olan Öğretmen Akademileri'nin yapmakta olduğu çalışmalar ve yılsonunda yapılması planlanan sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere yönelik hazırlıklar ele alındı. Ayrıca Mesleki ve Teknik Eğitimde İş Sağlığı ve Güvenliği, ortaokul ve liselerde yapılacak olan ortak sınavlarla ilgili yapılan hazırlıklar, Dilimizin Zenginlikleri, Okulum Kastamonu ve Sosyal Sorumluluk projeleri faaliyet takviminde yer alan etkinliklerle ilgili çalışmalar, müdürlükçe düzenlenen ve düzenlenmesi planlanan panel, çalıştay, seminer ve hizmet içi eğitim faaliyetleri ele alındı. Önümüzdeki yıl taşımalı eğitimle ilgili planlamalar, geleneksel oyunlar, okul sporları kapsamında yapılan faaliyetler, yapımı ve güçlendirmesi planlanan okul binalarımızın durumu ilgili konular görüşülen diğer konular arasında yer aldı.

İl Müdürü Gümüş gösterdikleri ekip çalışmasından ötürü yöneticilere teşekkür etti. Soru ve önerilerin alınmasının ardından başarılar dileyerek toplantıyı sonlandırdı. 

Özel Haber

Bakmadan Geçme