Milli Eğitim Müdürü yeni öğretmenlerle bir araya geldi

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, 2023-2024 eğitim öğretim yılında Kastamonu'da göreve yeni başlayan öğretmenlerle Şerife Bacı Öğretmenevinde bir araya geldi.

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, 2023-2024 eğitim öğretim yılında Kastamonu’da göreve yeni başlayan öğretmenlerle Şerife Bacı Öğretmenevinde bir araya geldi.

Yapılan tanışma etkinliğine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Şeker ve Serkan Demirkıran, Şube Müdürleri Gürsel Yıldız ve Vedat Terlemez, Şerife Bacı Öğretmenevi Müdürü Metin Engin, Şerife Bacı Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Sayın Oğuzhan Bakır katıldı.

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş öğretmenlere; “Evliyalar şehri, şehitler diyarı Kastamonu'muza hoş geldiniz” dedi. 

“ÖĞRENCİLERİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE EĞİTEBİLMEK ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZDİR”

Tanışma etkinliğinde açıklamalarda bulunan Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, öğretmenliğin özveri ve fedakârlık gerektiren bir meslek olduğunu, topluma saygıyı, sevgiyi ve değerleri aşılayanların aynı zamanda geleceğimiz olan nesilleri inşa edenlerin öğretmenler olduğunu ifade etti. Ayrıca Gümüş; “Bizlere emanet edilen istiklâlimizin ve istikbalimizin teminatı sevgili çocuklarımıza nitelikli bir eğitim verirken aynı zamanda onlara kadim medeniyetimizin değerlerini de öğreteceğiz ve güçlü bir şekilde geleceğe yürümelerini sağlayacağız. Bunu yaparken etkili iletişimi kuvvetlendirerek öğrencilerimizi en iyi şekilde eğitebilmek öncelikli hedefimizdir.”

“BAŞARILARA İMZA ATACAĞIMIZA CANI GÖNÜLDEN İNANIYORUZ”

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Gümüş; “Öğretmenlerimizin ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmeleri için canla başla çalışacağına inancımız tamdır. Kastamonu eğitim ailesi olarak ülkemiz için, tüm dünya insanlığı için büyük başarılara imza atacağımızı; omuz omuza, el ele vererek tüm Türkiye'ye örnek olacak, tüm dünyaya mal olacak işleri başaracağımızı umut ediyoruz ve buna canı gönülden inanıyoruz. Bunun da en büyük destekçileri sizlersiniz. Öğrencilerimizin zihinlerine dokunurken kalplerine de dokunmalıyız. Zihinlerine ve kalplerine dokunamadığımız öğrencinin bir tarafının ihmal edileceğini de biliyoruz. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışından gelen bir medeniyetin evlatları olarak gençlerimizin zihnine ve gönüllerine dokunarak ülkemizi daha ileriye taşıyacak aynı zamanda bütün dünya insanlığına rol model olacak gençlerimizi yetiştireceğiz, tüm dünyada şanlı al bayrağımızı dalgalandıracak ve kıyamete kadar da bu bayrağı indirmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

GÖREVE YENİ BAŞLAYANLARA BELGE VERİLDİ

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, öğretmenlerimizle sohbet ederek öğretmenlerin herhangi bir ihtiyaçları durumunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yanlarında olacağını vurguladı. Onların dilek ve temennilerini dinleyerek, görüş alışverişinde bulundu. Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, tüm öğretmenler adına İlknur Günay adlı öğretmene çiçek takdiminde bulundu. Göreve yeni başlayan öğretmenlere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce belge verildi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme