Mindanao, KÜ'nün Deneyimden Faydalanacak

Filipinler Mindanao Devlet Üniversitesi'nin (MSU) Başkanı Atty. Basari D. Mapupuno ve Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Apasrah Ameena Mapupuno, Türkiye'deki akademik işbirliklerini güçlendirmek amacıyla Kastamonu Üniversitesi'ne (KÜ) bir dizi görüşme ve ziyaret gerçekleştirdi.

Mindanao, KÜ'nün Deneyimden Faydalanacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Başkan Mapupuno ve Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mapupuno, Kastamonu Üniversitesi’ni ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’la bir araya geldi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Küçük ve Dış İlişkiler Genel Koordinatörü Dr. M. Öztürk Akcaoğlu ve MSU Dış İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Renato Pacaldo’nun hazır bulunduğu ziyarette, iki üniversite arasındaki akademik işbirliği olanakları, öğrenci değişim programları ve ortak araştırma projeleri gibi konular ele alındı.

Başkan Mapupuno, Kastamonu Üniversitesi ile MSU arasındaki güçlü bağları sürdürmek ve yeni işbirliği alanları keşfetmek amacıyla üniversitenin eğitim alanındaki deneyiminden faydalanmak istediklerini ifade etti. Ayrıca, Rektör Topal’a ilgi ve misafirperverliklerinden ötürü teşekkürlerini ileterek, karşılıklı etkileşim ve bilgi paylaşımının artarak devam etmesini umut ettiklerini belirtti.

Rektör Topal, kültürel ve akademik anlamda MSU ile daha yakın ilişkiler kurma konusundaki isteklerini vurguladı ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu tür uluslararası işbirliklerinin öğrenciler ve akademisyenler arasındaki kültürel etkileşimi artırarak bilgi paylaşımını teşvik ettiğini belirtti.

Çeşitli Konular Ele Alındı

Ziyaretin ardından Rektörlük Toplantı Salonu’nda Kastamonu Üniversitesi ile Mindanao Devlet Üniversitesi arasında bir toplantı düzenlendi ve çeşitli konular ele alındı. Toplantının gündem maddeleri arasında çift diploma programları, öğrenci değişim programları, dron projeleri, öğretim elemanı değişimi, ortak projeler, laboratuvar çalışmaları ve tropik araştırma merkezi projeleri yer aldı.

Oturuma Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Mindanao Devlet Üniversitesi Başkanı Atty. Basari D. Mapupuno, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Küçük, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Akkuzu, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Şener, MSU Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Apasrah Ameena Mapupuno, Dış İlişkiler Genel Koordinatörü Dr. M. Öztürk Akcaoğlu, MSU Dış İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Renato Pacaldo ve fakültelerin temsilcileri katıldı.

Özel Haber

Bakmadan Geçme