Müftülük istişarelerde bulundu

Manevi Danışman ve Gençlik Koordinatörleri İstişare Toplantısı Kastamonu İl Müftüsü Bekir Derin riyâsetinde Diyanet Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Toplantıya Müftü Yardımcısı Abdullah Köseoğlu, Din Hizmetleri Şube Müdürü, Gençlik Koordinatörleri ve Manevi Danışmanlar katıldı. 

Toplantıda tanışmanın ardından sırasıyla gündem maddeleri ele alındı. Orta, lise ve yükseköğrenim düzeyindeki eğitim birimlerinde yapılacak faaliyetler, Mevlid-i Nebi haftasıyla ilgili yapılacak faaliyetler, ÇEDES (Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi), Gençlik hizmetleri eğitim seminerlerinin duyurulması, konuları ayrı ayrı istişare edildi.

İstişareler yapılırken Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu alana yönelik çalışma ve talimatları, müftülüğümüzün daha önce yaptığı çalışmalar, diğer müftülüklerin yaptığı çalışmalar ele alınarak yeni eğitim öğretim yılı için gerekli planlamalar yapıldı. Bu doğrultuda gerekli görev dağılımı gerçekleştirildi. Toplantı sonunda Müftü Derin görevli personele bu süreçte başarılar diledi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme