Müftülük'ten Personel Toplantısı

Kastamonu İl Müftüsü Bekir Derin, il merkezi ve köylerde görev yapan din görevlileri ile Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen Eylül ayı Personel Toplantısı'nda buluştu.

Kastamonu İl Müftülüğü tarafından her ay periyodik olarak yapılan personel toplantısı bu ay, İl Müftüsü Bekir Derin’in Başkanlığında gerçekleştirildi. Personel toplantısı, Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Camii İmam Hatibi Asım Muhtalip Kısa’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

PROJELERİN TANITIMI YAPILDI

Gerçekleştirilen toplantıda din görevlileriyle istişarelerde bulunan İl Müftüsü Bekir Derin, tecrübe ve değerlendirmelerini paylaşarak din görevlilerine çeşitli tavsiyelerde bulundu. Personele yönelik yaptığı konuşmasının ardından, “Kastamonu Yetimine Sahip Çıkıyor, Bir Yetim de Sen Okut” projesi ile "Hatim Sohbet Duaya Davet" programlarının tanıtımını yaptı.

Toplantı, İl Müftü Yardımcıları Abdullah Köseoğlu ve Selim Demir’in Diyanet İşleri Başkanlığı, resmi kurum ve müftülük birimlerinden gelen gündem maddelerinin personele duyurulmasıyla devam etti. Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftasında yapılacak çalışmalar ve faaliyetler hakkında genel bir değerlendirmenin ardından, dilek ve temennilerin alınmasıyla toplantı sona erdi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme