O Belediye Çalışanlarına Yüzde 99.10 Zam Yaptı!

Kastamonu'daki o belediyeden, ek protokolle çalışanlarına rekor zam!

İnebolu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası ve Hak-İş Sendikası arasında imzalanan ek protokol ile daimi işçi ve  Belediye Şirket işçilerinin maaşlarına yüzde 99.10 artış yapıldı.

İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, belediye personelleriyle gerçekleştirdiği toplantıda personelini enflasyona ezdirmeyerek daimi işçi ve  belediye şirket işçilerinin yevmiye ücretlerine ek protokol ile yüzde 99.10 oranında zam yaptığının müjdesini verdi.

O Belediye Çalışanlarına Yüzde 99.10 Zam Yaptı!

İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay; "01.07.2022 ile 30.06.2024 tarihleri arasında geçerli olan toplu iş sözleşmemize ek protokol yapma kararı aldık. Yüksek enflasyonun getirdiği zor yaşam koşullarından belediye çalışanlarımızı bir nebze olsun rahatlatmak amacıyla yılbaşından geçerli olmak üzere sözleşmemizin biteceği 30.06.2024 tarihine kadar yevmiye ücretlerinde ve sorumluluklarda zam yaptık. Sizler bu yevmiyeleri fazlasıyla hak ediyorsunuz. Keşke bütçemiz imkan verseydi de daha da fazlasını yapabilseydik. Allah nasip ederse Haziran ayında sona erecek sözleşmemizin ardından yine sizlerle beraber günün şartlarını değerlendirerek yevmiyelerinizi hem sizin gönlünüzün olacağı, hem de Belediyemizin bütçesinin yeterli olacağı seviyeye çıkartmak istiyoruz. Sizlerle beraber oturarak aldığımız kararlar hem sizleri hem de bizleri çok daha mutlu ediyor. İmzaladığımız bu protokolün sizlere ve ailelerinize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Bakmadan Geçme