O Listede Kastamonulu İsim De Var!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Eski Bakanlar Murat Kurum, Süleyman Soylu, Mustafa Varank, Adil Karaismailoğlu gibi isimlerin yer aldığı o listede, Kastamonulu bir isim de var. Ağırlıklı olarak Kastamonu haberlerine yer veren Kastamonugundemgazetesi.com editörleri o listeyi inceledi.

Türkiye 31 Mart 2024’te yeniden sandığa gidecek. Seçmenler yerel seçimlerde illerini yönetecek kadroları belirleyecek. Seçime yaklaşık 4 aylık bir süre kalırken kulisler de hareketlenmeye başladı.

O Anket Listesinde Kastamonulu Bir İsim

Anket firmaları 31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi kamuoyunun nabzını tutmaya başladı.

Asal Araştırma, ‘AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim Olmalı?’ sorusunu İstanbullulara yöneltti. Ağırlıklı olarak Kastamonu haberlerine yer veren Kastamonugundemgazetesi.com editörleri o listeyi inceledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Eski Bakanlar Murat Kurum, Süleyman Soylu, Mustafa Varank, Adil Karaismailoğlu gibi isimlerin yer aldığı listede aslen Kastamonulu olan şu anki Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de yer aldı.

Anket Kaç Kişiyle, Ne Zaman, Hangi Yöntemle Yapıldı?

İstanbul Yerel Seçimler Seçmen Eğilimleri Araştırması Kasım-2023: Araştırmanın saha uygulaması 3-8 Kasım 2023 tarihleri arasında yapıldı. Kantitatif araştırma yöntemi bu yöntemin CATI (Bilgisayar Destekli Telefonla Anket) anket tekniği uygulanmıştır. Toplam 2 bin 500 kişi ile görüşülmüştür. İlçe bazlı seçmen sayısına göre örneklem büyüklükleri belirlenmiştir. Ayrıca 18 yaş ve üzeri seçmenin yaş, cinsiyet ve eğitim bilgileri kota olarak uygulanmıştır.

Kastamonulu Abdullah Özdemir’in De Yer Aldığı Anket Verileri

Murat Kurum: yüzde 25,6 

Mehmet Tevfik Göksu: yüzde 14,2 

Adil Karaismailoğlu: yüzde 10,8 

Fahrettin Koca: yüzde 10,0 

Süleyman Soylu: yüzde 9,4 

Hilmi Türkmen: yüzde 4,0 

Şadi Yazıcı: yüzde 3,8 

Osman Nuri Kabaktepe: yüzde 3,2 

Mehmet Ergün Turan: yüzde 3,0 

Mustafa Varank: yüzde 3,0 

Mustafa Demir: yüzde 2,6 

Abdullah Özdemir: yüzde 2,0 

Deniz Köken: yüzde 1,8 

Bünyamin Demir: yüzde 1,4 

Diğer: yüzde 1,2 

Fikrim yok/Cevap yok: yüzde 4,0

O Listede Kastamonulu İsim De Var!

Bakmadan Geçme