Oğlunu kurtarmak için davacı oldu

Bir baba madde bağımlısı oğlunu tedavi ettirebilmek için şikayetçi oldu. Açılan davanın duruşmasında konuşan baba, 'Amacım oğlumu tedavi ettirmekti, özür dilerim' dedi.

Oğlunu kurtarmak için davacı oldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu'da yaşayan H.K., uyuşturucu müptelası olan oğlu B.K.'nin kendisini darp edip 200 bin TL para istediğini iddia ederek şikayetçi oldu. Baba H.K.'nin şikayeti üzerine gözaltına alınan B.K. hakkında 'basit yaralama' ve 'tehdit' suçlarından Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. B.K.'nin tutuksuz yargılandığı davanın ilk duruşmasında mahkeme heyetinin söz hakkı verdiği baba, oğlunu tedavi ettirebilmek için şikayetçi olduğunu ifade etti.

“KARŞIMDAKİNİN BABAM OLDUĞUNU BİLE HATIRLAMIYORUM”

Madde etkisi altında olduğu sırada babasını tanıyamadığını ifade eden sanık B.K., “Olay günü madde kullanıyordum. Madde kullandığım için de ailem bana baskı uyguluyordu. Karşımdakinin babam olduğunu bile hatırlamıyorum. Evde biraz tartıştık ardından dışarıda da tartışmamız devam etti. Kafam yerinde değildi, çok üzerime geldi. Bir anlık sinirle babama vurdum” dedi.

“AMACIM OĞLUMU TEDAVİ ETTİRMEKTİ, ÖZÜR DİLERİM”

Oğlunu tedavi ettirebilmek için şikayetçi olduğunu kaydeden baba H.K., “Olay günü oğlum madde etkisi altındaydı. Biz de tedavi olmasını istiyorduk. Amacım hastaneye yatırmaktı. Beni de olay günü tanımamıştı. Ben de tedavi ettirmek için polis ekiplerine böyle bir yalan konuştum. Amacım oğlumu tedavi ettirmekti, herkesten özür dilerim” diye konuştu.

Savunmaların dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Yaşanan süreçte ise B.K.'nin tedavi görmeye başladığı öğrenildi.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme