Öğretmen Akademileri Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öncülüğünde hayata geçirilen 'Öğretmen Akademisi' Kastamonu'da başlıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde Kastamonu Öğretmen Akademisi'ni hayata geçiriyor.

“Öğretmen Akademisi” çalışmaları kapsamında, resmi ve özel eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ve eğitim yöneticileri, alanında uzman isimlerle bir araya gelecek. Akademide; edebiyat, müzik, sanat, sosyal bilimler, Türk İslam düşüncesi ve bilimi, şehir ve kültür, matematik ve fen bilimleri akademisi, sürdürülebilir yaşam, oyun, yönetici akademisi gibi birbirinden farklı başlıklar ele alınacak. Eğitimin tüm paydaşlarına hitap eden akademilerde,  aynı zamanda öğrenci ve velilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek veli akademisi ve spor akademisi çalışmaları da yer alıyor.

‘Eğitim Sistemimizin Artırması Bakımından Büyük Bir Önem Taşıyor’

Öğretmenlerin ve tüm eğitim paydaşların kişisel ve mesleki gelişimlerine değer verdiklerini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş; “Bakanlığımızın öncülüğünde başlattığımız 'Kastamonu Öğretmen Akademisi', eğitim sistemimizin kalitesini ve zenginliğini artırması bakımından büyük bir önem taşıyor. Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çağın gereksinimlerine uygun faaliyetlerle öğretmen ve yöneticilerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerini destekliyoruz. Bilgi, beceri, düşünce ve eserleriyle öne çıkan alanının uzman isimlerini ve akademisyenleri, öğretmenlerimizle buluşturarak bir yandan bilgi ve deneyim paylaşımına imkân sağlarken bir yandan da eğitimcilerimizin mesleki gelişimlerine kişisel, sosyal ve kültürel yönden katkıda bulunmayı hedefliyoruz. 'Öğretmen Akademileri' sayesinde öğretmen ve yöneticilerimizin profesyonel gelişimine katkı sağlayacak, şehrimizin kültürel ve sosyal zenginliklerini deneyimleyerek öğrenmelerine olanak tanıyacağız” dedi. 

Bakmadan Geçme