• Haberler
  • Eğitim
  • Okul Öncesi Eğitim Programı Eğitimi Kursu Düzenlendi

Okul Öncesi Eğitim Programı Eğitimi Kursu Düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF iş birliğinde 'Erken Çocukluk Eğitiminde (EÇEP) Kalite ve Erişimin Arttırılması' projesi kapsamında Kastamonu genelinde görev yapan okul öncesi öğretmenlere yönelik Okul Öncesi Eğitim Programı Eğitimi Kursu düzenlendi.

Okul Öncesi Eğitim Programı Eğitimi Kursu Düzenlendi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Düzenlenen kursla Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul ve kurumlarda görev yapan öğretmenlerin “Okul Öncesi Eğitim Programının Temel İlke ve Amaçları” konusunda bilgi ve becerilerini artırmak amaçlanıyor.

Kursun açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş; “Okul öncesi eğitim çocukların hayatındaki en önemli dönemlerden biridir. Bu eğitim dönemi çocukların temel yeteneklerini ve karakter gelişimini desteklemektedir. Sizler bu dönemde çocukların hayatlarını şekillendirecek rehberler olarak önemli bir rol oynuyorsunuz. Dünyada hızlı bir değişim ve dönüşüm var. Bu noktada okul öncesi eğitimde atılan bu temellerin gelecekte büyük ve Güçlü Türkiye hedefleri Türkiye Yüzyılı vizyonuna uygun bir şekilde gerçekleştireceğini biliyorum. Unutmayın ki bir çocuğun hayatındaki etkiniz geleceği doğrudan etkiler” dedi. 

Bakmadan Geçme