Open Stage'ye Kastamonu damga vurdu

Moda ve tekstil sektörünün ses getiren etkinliklerinden İnci Sözlük Open Stage'nin üçüncüsü önceki akşam doludizgin başladı.

Moda ve tekstil sektörünün ses getiren etkinliklerinden İnci Sözlük Open Stage'nin üçüncüsü önceki akşam doludizgin başladı. Banu Noyan organizasyonuyla gerçekleştirilen ve Lazzoni Hotel’de yapılan etkinlik, ilk günden yoğun ilgi gördü.

İnci Sözlük Open Stage’nin birinci gününde Türkiye’de bir ilk gerçekleşti. Cumhuriyet’in 100’üncü yılına ithafen gerçekleşen ‘100’üncü Yıl 100 Şapka Defilesi’ büyük ses getirdi. Şapka ve kıyafet inkılabının Kastamonu’dan başlatılması nedeniyle defilede, Kastamonu Valiliği Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Müzesi’ne bağışlanan şapkalar sergilendi. 

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu ve Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Arkeolog Dr. Murat Karasalihoğlu'nun konuşmasıyla başlayan gecede ilimizden giden ve geçmişten günümüze uzanan 100 şapka misafirlere sergilendi. Gecenin mimarlarından Banu Noyan, Cumhuriyet'in 100’üncü yılında bir Cumhuriyet kadını olarak şapka defilesini gerçekleştirmeyi bir görev bildiğini belirterek bu projede desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti.

Pınar Altuğ Atacan’ın sunduğu ve koreografisini Banu Noyan'ın yaptığı defilede Demet Şener, Özge Ulusoy, Wilma Elles, Ece Gürsel, Gizem Özdilli olmak üzere 40 manken şapkaları podyumda kesilmeyen alkışlar eşliğinde sundu. 
 

Bakmadan Geçme