Organ bağışı 3 kişiye can oldu

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (KEAH) takibi sırasında beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın yakınları acılarını bir kenara bırakarak, hastalarının organlarını bağışladılar.

Bağışlanan organlar, organ nakli bekleyen üç hastaya nakil yapılarak yeniden hayata tutunma şansı verdi. KEAH organ nakil koordinatörleri, Prof. Dr. Zahide Doğanay, Uzman Dr. Gizem Kurada önderliğinde, Doç. Dr. Öztürk Taşkın ve koordinatör hemşire Elif Tozlu Yılmaz’ın yönetimi organ bağışı gerçekleştirdiler. 

“HER ORGAN BAĞIŞI YENİ BİR HAYATTIR”

Organ bağışının önemine vurgu yapan Organ Nakli Koordinasyon Ekibi; “Organ bağışı bekleyen hastalar ile empati kurabilmek son derece önemlidir. Organ bağışı sayesinde pek çok hasta yeniden hayata tutunması sağlanırken, pek çok hastanın da organ bağışlarıyla yeniden hayata tutunmaları yaşam kalitelerinin artması bizleri huzurlu kılıyor. 3 hastaya hayat olan organları bağışlanan hastamızın koordinasyon ekibi olarak ailenin acılarını derinden paylaşıyoruz. Başsağlığı diliyoruz. Bu güne kadar organ bağışında bulunan tüm hasta ailelerine gönülden teşekkür ediyoruz. Hastalarımızın öncelikli ve özellikli tıbbi ihtiyaçlarını, tıbbi bakımlarını şehrimizin üçüncü basamak yoğun bakımı olarak her daim karşılamaya devam etmekteyiz. Sağlık çalışanlarımız var güçleriyle kesintisiz olarak yılmadan, usanmadan, insanımıza sağlık hizmetleri her daim sunmaya devam etmekteyiz. Unutmamak gerekir ki, her organ bağışı yeni bir hayattır” ifadelerini kullandılar.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme