Orman Fakülteleri Bir Araya Geldi

Kastamonu Üniversitesi Orman Fakültesi, Türkiye'deki orman fakültelerinin dekanlarıyla 'Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Projeleri' konulu bir toplantı düzenledi.

Orman Fakülteleri Bir Araya Geldi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu Üniversitesi Orman Fakültesi, Türkiye'nin farklı bölgelerinden orman fakültelerinin dekanları ve temsilcilerini bir araya getirdi. Toplantıda, Kastamonu Üniversitesi’nin ihtisas alanı olan ormancılık ve tabiat turizmi alanında işbirliği ve uzmanlaşma projeleri ele alındı. Toplantının açılış konuşmaları, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Akkuzu ile Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Küçük tarafından yapıldı.

Dekan Akkuzu, Kastamonu Üniversitesi'nin ormancılık ve tabiat turizmi konularında ihtisas üniversitesi olduğunu belirterek, farklı üniversitelerin orman fakülteleri ile işbirliğinin önemine vurgu yaptı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Küçük ise Kastamonu Üniversitesi’nin bu alanlarda yaptığı çalışmaları detaylı bir şekilde sundu ve orman fakültesi temsilcilerine toplantıya katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Muhtemel Ortak Projeler Değerlendirildi

Toplantı, Türkiye genelindeki altı orman fakültesinin dekan ve dekan yardımcılarının sunumlarıyla devam etti. Programda, her fakültenin ormancılık ve tabiat turizmi alanındaki çalışmaları ve potansiyelleri paylaşıldı. Ardından, muhtemel ortak projelerin değerlendirilmesi, laboratuvar kullanımı için protokollerin hazırlanması gibi konular üzerinde çalışıldı.

Toplantının sonrasında, Kastamonu Teknokent, Ahşap Kültürünü Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Ay Yıldız Spor ve Yaşam Merkezi ziyaret edildi. 

Özel Haber

Bakmadan Geçme