Ormanlar dijital gözetleme kameralarıyla izlenecek

Orman Bölge Müdürlüğü, mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarına karşı tedbirlerini her geçen gün artırıyor.

Bu çerçevede Orman Bölge Müdürlüğü tarafından orman yangınlarına karşı Ahlatcık ve Saraycık yangın gözetleme kulelerine dijital gözetleme kamera sistemi kuruldu. Bu sistem sayesinde haftanın her günü 24 saat boyunca Kastamonu ormanları dijital kamera ile izlenirken, aynı zamanda yangın gözetleme kulesindeki görevliler tarafından takibi yapılacak. Bu sayede ormanda çıkan yangın ya da herhangi bir duman erkenden fark edilerek yangın büyümeden kontrol altına alınabilecek.

“HER YENİ GÜN DÜNDEN DAHA GÜÇLÜ VE HAZIRIZ”

Dijital gözetleme kamera kurulumuyla ilgili Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Teknoloji tarafını seçti. Orman yangınlarıyla mücadelede en son sistem neyse Orman Genel Müdürlüğü, bu sistemin içinde olmaya devam edecektir. Bu çerçevede 24 saat uyumayan ve her daim iş başında bulunan ekibimize teknoloji ile güçlendirdik. Ahlatcık ve Saraycık yangın gözetleme kulelerinde dijital gözetleme kamera kurulumunu tamamlandı. Her yeni gün dünden daha güçlü ve hazırız. Yine de en büyük gücümüz siz değerli vatandaşlarımızın dikkati ve ormanlara sahip çıkmalarıdır” denildi.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme