Oryantiring Şampiyonası'ndan 4 Madalyayla Döndüler

Muğla'da Türkiye Oryantiring Şampiyonası Şehitleri Anma 2. Kademe Yarışları düzenlendi. 

Muğla’nın Ula ilçesi yakınlarındaki ormanlık alanda gerçekleştirilen yarışlara 50 kulüp ve bin 200 sporcu katıldı. 

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş; “Muğla ve ilçelerinde yıl boyunca çok sayıda ulusal ve uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. İki gün sürecek Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyorum. Bugün ilk etap Ula Göleti etrafında, yarınki etap ise tarihi Muğla evlerinin bulunduğu dar sokaklarda yapılacak. Şampiyonada bin 200 sporcunun yanı sıra idareci, antrenör ve ailelerle yaklaşık bin 500'e yakın misafiri ağırlıyoruz” diye konuştu.

‘Oryantiring Yükselen Bir Trende Geçti’

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu ise organizasyonda sporcuların kıyasıya mücadele vereceğini kaydetti. Muğla'nın iklimi, coğrafyası ve doğal güzellikleriyle ülkenin önde gelen şehirlerinden olduğuna işaret eden Çolakoğlu, "Ülkenin değerlerine ve çocuklarına bu ortamı hazırlayan yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Oryantiring, genç bir branş olmakla birlikte son yıllarda biraz daha yükselen bir trende geçti. Tam bir aile sporu. Eğlenceli, heyecanlı ve zeka gerektiren bir spor. Akademik başarıya da etkisi olan muhteşem bir doğa sporu" ifadelerini kullandı.

Dört Dereceyle İlimize Döndüler

Yarışlara ilimizden katılım sağlayan Kastamonu Oryantiring Spor Kulübü, dört dereceyle ilimize döndü. Sporcumuz Egemen Tülek, 54 sporcunun katılım sağladığı E16A Kısa Mesafe’de birinci olurken, orta mesafede ise üçüncü olarak iki madalya kazandı.

54 sporcunun katıldığı E18A Kısa Mesafe’de Mirsad Ulaş Akbaş ikinci olurken, 79 sporcunun katıldığı K16B Orta Mesafe’de ise Zeynep Diler üçüncü oldu.
 

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme