Özel Anadolu, Estetikle Sağlığı Birleştirdi

Kastamonu Özel Anadolu Hastanesi Kulak, Burun, Boğaz Uzmanı Dr. Mehmet Memiş, hastanede uygulamaya başladıkları rinoplasti ameliyatı hakkında bilgilendirmede bulundu.

2009 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan ve İnebolu Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 10 yıl hizmet veren Dr. Memiş;  “Bundan sonra inşallah Anadolu Hastanesi'nde hizmetlerimize devam edeceğiz. Bahsettiğim gibi kulak-burun-boğaz uzmanıyım. Kulak-burun-boğaz alanında yapılan tüm operasyonları hastanemizde inşallah gerçekleştireceğiz. Kulak-burun-boğaz ile alakalı çocukluk çağı hastalıkları, yetişkin çağı hastalıkları yani çocukluktan ölene kadar tüm hastalara hizmet verebilmekteyiz. Çocukluk çağında sık görülen hastalıklar bademcik enfeksiyonları, geniz eti alınması daha sonra yine kulakla alakalı işitme kayıpları, kulak iltihapları gibi hastalıklar çok sık görülmekteyken yine yetişkinlerde de daha çok bize gelen talepler burunda nefes alamama problemleri, fonksiyon problemleri yine burun şekil bozuklukları, estetik cerrahi işlemler yine kulak ameliyatları, yaşlılar da keza işitme kayıpları, en sık karşılaştığımız hastalıklardır. Hastanemizin imkanları bu ameliyatları gerçekleştirmeye, bu tedavileri, muayeneleri yapmaya elverişlidir. Bu yüzden Anadolu Hastanesi'ni tercih ettik. İnşallah bundan sonra hizmetlerimizle burada devam edeceğiz” dedi.

‘Rinoplasti Ameliyatı Estetik Burun Cerrahisi Demek’

Rinoplasti ameliyatları hakkında bilgi veren Dr. Memiş; “Yine çok merak edilen şeylerden bir tanesi de rinoplastik ameliyatları. Rinoplasti ameliyatı estetik burun cerrahisi demek. Bölgemizde bununla alakalı bir ihtiyaç olduğunu gördük zaman içerisinde. İnebolu'da da bu ameliyatları devamlı yapmaktaydım. Diğer ilçelerden de, merkezden de hastalarımız vardı. Burada da bu ameliyatları yapmaya başladık. Rinoplasti dediğim gibi estetik burun cerrahisi. Tabi ki biz kulak burun boğazlıları olarak estetik ameliyatla birlikte burnun fonksiyonunu da koruyucu cerrahi işlemler yapıyoruz. Burnun fonksiyonu nedir? Birincisi koku alma, ikincisi nefes alma. Estetik işlemleri yaparken, burnun bu fonksiyonlarını da sürdürebilmeyi, hatta bu fonksiyonlar bozuksa bunları düzeltmeyi amaçlamaktayız. Hem dışını düzeltirken, görsel olarak burnunu düzeltirken, yine aynı şekilde burnun içerisindeki eğrilikleri, nefes problemlerini de düzeltmeyi amaçlamaktayız. Hastanemizde bu ameliyatlara başladık ve yapmaya da devam edeceğiz” şeklinde bilgi verdi.

‘Estetik Kulak Cerrahisi Yapılmaktadır’

Açıklamalarına devam eden Dr. Memiş; “Yine çocuklarda en sık görülen hastalıklar, az önce bahsettiğim gibi sık badem iltihaplanması, geniz eti, gece horlama, nefes alma problemleri, bunlarla alakalı en sık yaptığımız ameliyatlar bademcik ameliyatı ve geniz eti ameliyatı çocuklardan. Keza bununla birlikte yine çocuklarda sık gördüğümüz kulak iltihaplarına yönelik de cerrahi işlemler yapılmaktadır. Yetişkinlerde de yine bölgemizde çok sık karşılaştığımız horlama problemleri sık görülen hastalıklardan bir tanesi. Biz Kastamonu halkı hatta Türk milleti olarak genelde kısa kalın boyun yapısına sahip bir topluluk olduğumuz için bizde horlama sıkıntısı çok sık görülmektedir yetişkinlerde. Bu horlamanın da en önemli sebepleri burun eğrilikleri, damak sarkmaları, dil kökü büyümesi gibi hastalıklardır. Bunlara yönelik de yine horlama cerrahisi yetişkinlerde de yapmaktayız ve bu hastanemizde de bu ameliyatlar yapılacaktır. Kulakla alakalı da yine estetik kulak cerrahisi de yapılmaktadır. Çocuklarda çok sık gördüğümüz. Yine çocuğun psikolojik gelişimi açısından da olumsuz etki oluşturan kepçe kulak hastalığı yine estetik cerrahi işlemlerle tarafımızca düzeltilmektedir. Biz bu ameliyatları burada en iyi şekilde yapıp bölgemize hizmet vermek için buradayız” dedi. 

Özel Haber

Bakmadan Geçme