Özel Birey Ailelerine Anlamlı Etkinlik

Kastamonu Halime Çavuş Kadın Derneği ve Ekin Kitabevi organizesinde, Kastamonu Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği katılımı ve Limit Yapım katkısı ile Kastamonu Cine Zirve Sinema Salonu'nda Özel Birey Ailelerine yönelik yönetmenliğini Serdar Akar'ın yaptığı 'Kadınlara Mahsus' isimli sinema gösterimi gerçekleştirildi.

Film gösterimi ile ilgili olarak Kastamonu Halime Çavuş Kadın Derneği Başkanı Şule Özbay ve Kastamonu Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Huriye Boyraz açıklama yaptı.

‘Aldığımız Geri Dönüşler Bizleri Çok Mutlu Etti’

Halime Çavuş Kadın Derneği Başkanı Şule Özbay, “Limit yapım aracılığı ve destekleriyle bu organizasyonu yapıyoruz. Kastamonu Halime Çavuş Kadın Derneği ve Ekin Grup olarak Özel Birey Annelerimize yönelik düzenlediğimiz etkinlikte yine bir kadın dayanışmasına imza atmak istedik. Geçtiğimiz günlerde ‘Kadınlara Mahsus’ filmini yaklaşık 150 kadınımızla birlikte izleme imkanımız olmuştu. Filmin biz kadınlara verdiği mesaj ve bağlarımızı daha da güçlendireceğine olan inancımız aynı zamanda derneğimiz üyesi olan Kastamonu Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Huriye Boyraz hanımefendinin de katkılarıyla özel bireylerin ailelerine kadar ulaştı.  Bugün Kastamonu’nun bu çok özel 50 kadınına bir soluk aldırma, hoş vakit geçirme, sosyalleşme ve bağlarımızı kuvvetlendirme adına yaptığımız çalışma sonucu aldığımız geri dönüşler bizleri çok mutlu etti. Özel birey ailelerine yönelik buna benzer etkinlikleri ve çok daha fazlasını sık aralıklarla yapma kararlılığındayız. Organizasyonumuzda emeği ve katkısı geçen herkese derneğimiz adına çok teşekkür ediyorum” dedi. 

‘Annelerin Bir Saniyesi Bile Boş Değil’

Kastamonu Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Huriye Boyraz da yaptığı konuşmasında, “Kastamonu Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği olarak evde yatağa bağımlı çocuklarına bakmakla yükümlü olan annelerimizin güzel bir vakit geçirmeleri,  onlara nefes aldırmaları için Halime Çavuş Kadın Derneği ve Ekin Kitabevi'nin sahibi Asuman hanıma ulaştık. Böyle bir güzel organizasyonu düzenledikleri için Özel Birey Annelerim adına çok teşekkür ediyorum. Özel Birey Annelerimin gerçekten işleri zor, yatağa bağımlı olan çocuklarına bakmakta olan annelerin bir saniyesi bile boş değil. Şu anda gönüllülerimiz çocuklarımızın yanında, okula götürebilenler okula götürdüler. Onları bıraktıkları, uygun oldukları saati seçtik. Sağ olsun onlar da bize destek oldu. Kastamonu Halime Çavuş Kadın Derneğimize, Ekin Kitabevine ve Limit Yapım şirketine çok teşekkür ediyoruz. Burada annelerimizden ‘20 yıldır sinema görmedik, 30 yıldır sinema nedir bilmiyoruz’ diyenler, 50 yaşında özel birey olanlar var. ‘Sinemanın ne demek olduğunu bilmeden geldim ama gece uyuyamadım, heyecandan’ diyenler oldu. Hepsi çocuk gibi mutlular, bu yüzden de onların adına derneğimiz olarak çok çok teşekkür ediyorum. Özel birey annelerimin, ailelerimin yüzünü güldüren herkesin Rabbim iki cihanda yüzünü güldürsün İnşallah. Anne mutluysa çocuk mutlu, memleket mutlu inşallah. Allah hepinizden razı olsun” ifadelerini kullandı. 

Özel Haber

Bakmadan Geçme