Palyatif Hasta Yakınlarına Destek Oldular

Kastamonu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bolümü öğrencilerince 'Topluma Hizmet Uygulamaları' dersi kapsamında Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi (KEAH) Palyatif Bakim Merkezi'nde gerçekleştirilen 'Palyatif Hasta Yakınlarına Destek' konulu proje çalışması tamamlandı.

Proje kapsamında Kastamonu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencileriyle Palyatif Bakım Merkezimizde tedavi gören hastalara bakım veren hasta yakınları/refakatçilerinin dinlenme ve keyifli vakit geçirmeleri sağlandı.

İlgilerine Göre Etkinlikler Düzenlendi

Palyatif Bakım Merkezi’nin önerileri doğrultusunda hasta yakınlarının ilgilerine göre faaliyet grupları da kurularak moral etkinlikleri düzenlemek suretiyle hasta yakınlarının moral motivasyonu yüksek tutulmaya çalışıldı. Moral etkinlikleri kapsamında Geleneksel Türk Sanatlarından olan ebru sanatının yanında hasta yakınlarının ilgilerine göre etkinlikler (boyama, yapboz, boncuk işi vb.) düzenlendi.Palyatif Hasta Yakınlarına Destek Oldular

Projenin son gününde Palyatif Bakım Ünitesi’nde gerçekleştirilen Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencilerinin organize ettiği çay partisi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Emine Nihal Lındberg, Doç. Dr. Ramazan Alabaş, KEAH başhekim Yardımcısı Yasemin Yavuz, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Pakize Çetin, projede görev alan öğrenciler, palyatif bakım ünitesi çalışanları ve hasta yakınlarının katılımıyla gerçekleşti ve projeden dolayı karşılıklı memnuniyetler dile getirildi.

Bakmadan Geçme