Quiet Hotels & Glampings ABANA

Bu gün size Karadeniz'in cennetine açılan kapının adresini vereceğim. Not almayı unutmayın dostlarım.

Çoğu yazım gezi notlarım üzerine zaten alışkınsınız. Gezip, görme fırsatı bulduğum ve gerçekten güzelliği ile beni büyülemiş yerlerden mutlaka sizlere bahsediyorum.

Çünkü hepimiz hayat koşturmacasından bazen burnumuzun dibindeki güzellikleri fark edemiyor ve mahrum kalabiliyoruz.

Bu hafta sonu gezi ve konaklama adresim QUİET ABANAY’DI

Gezi bloğuma eklemeden geçmem mümkün değil.

Öncelikle böyle güzide bir oteli Karadeniz sahillerimize, İlimiz Kastamonu’ya, İlçemiz Abana’ya kazandıran girişimcilerimize sonsuz teşekkür etmek istiyorum.

Ve onlarla gerçekleştirdiğim sohbetten size birkaç kesit iletmek istiyorum.

Öncelikle benim otel diye anlatmaya başladığım QUİET ABANA ASLINDA BİR EKO TURİZM TESİSİ.

Türkiye‘nin en büyük eko-turizmini kurmak için gelen Süer Ailesi, Abana Hacıveli Kanyonu’nun da ki ormanlık alanda “iglo” (Glamping) türü çadır evler kurdu ve işletmeyi hizmete geçirdi.

TEKRAR DİLE GETİRMEK İSTİYORUM: QUİET ABANA TÜRKİYE’DEKİ EN BÜYÜK EKO-TURİZM TESİSİ.

Bunu neden tekrar dile getirdim, çünkü bu çok önemli bir detay.

Dünyamız ve ülkemizde ki çağın en büyük problemi ÇEVRE KİRLİLİĞİ ne yazık. Çok önemli bilim insanları ve ülke liderleri bir araya gelerek ÇEVRE KİRLİLİĞİNİ önlemek için çok büyük çaba sarf ediyorlar. Çünkü ÇEVLE KİRLİLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇİLMEDİĞİ sürece yeşil alanlarımızı, doğal yaşam alanlarımızı ve sağlıklı yaşanacak geleceğimizi kaybetmeye mahkûmuz.

Beklentimiz, tüm girişimcilerin aynı çevre duyarlılığına sahip olması ama ne yazık herkes aynı hassasiyete sahip değil.

EKO TURİZM NEDİR?

-Ekoturizm çevreyi koruyan ve yerel halkın refahını gözeten, doğal alanlara karşı duyarlı bir seyahattir.

-Ekoturizm tipik olarak flora, fauna ve kültürel mirasın başlıca cazibe merkezleri olduğu yerlere seyahat etmeyi içerir.

Süer ailesi çevreye duyarlı girişimleri ile Quiet Abana’yı İlimize kazandırdı ve şuan yüksek standartlara sahip otel müşterilerini, yüksek memnuniyet garantisi ile konaklamaya davet ediyor.

İşletme sahibi SAYIN Aydoğan Süer’den QUİET ABANA hakkında bilgi almak istiyoruz;

SAYIN AYDOĞAN SÜER: “Dünyada turizm alanında yeni trend olan glampingler, çadır, karavan ya da bungalovlara göre daha konforlu… Doğada lüks tatil için ferah glampingleri ile Kastamonu Abana’da hizmete giren Quiet ise yemyeşil ormanların, tertemiz havanın, kuş sesleri ile neşelenen sessizliğin, nefes kesen manzaranın, tertemiz deniz, şehre özgü yöresel lezzetler ve taze balığın tadını çıkartabileceğiniz yeni ve cazip bir adres! Herkes Bodrum, Alaçatı gibi popüler adreslerin kalabalık ve pahalılığından şikayet ederken, doğa turizminde heyecan veren yeni ve güçlü bir marka olarak Quiet, Kastamonu Abana’da yeşilin her tonunu görebileceğiniz 110 dönüm arazi üzerine kurulu geniş alanda, doğada konforun yeni adı olan glampingleri ile doğanın kapılarını konuklarına açtı. Çadır, karavan, bungalov gibi konaklama seçeneklerini tercih eden ve doğa sporlarına ilgi duyanlar için dünyadaki en yeni trend olan glamping tatili, kuş sesleri arasında uyanmaya ya da gökyüzündeki yıldızları seyretmeye hasret kalanlar için muhteşem bir seçenek. Doğa turizminin yeni markası Quiet Hotel  & Glampings bünyesinde hizmet veren Abana’daki yeni işletme ise bol oksijen, tertemiz deniz, benzersiz bir gün batımı ve Kastamonu mutfağının benzersiz lezzetlerinin yanı sıra doğaseverlere rahat karşılanabilecek bütçeler ile keyifli bir tatil sunuyor. Sadece sporcular değil çocuklarının doğada zaman geçirmesini isteyen aileler de bu seçeneği değerlendirmeli.  Sessizlik ve gün batımının güzelliğine doyabileceğiniz bu tatilin bir başka avantajı ise denizin yakın ve güzel olması. Her ne kadar balık sezonu geçmiş olsa da deniz temiz, bir anlamda balık yemek isteyenler için de kaçırılmayacak bir fırsat. Deniz ürünlerine ek olarak Kastamonu’nun kendine özgü yerel lezzetlere sahip olması, şehri dünyaca ünlü vahşi kanyonlarını görmeye gelen doğa sporcuları kadar lezzet meraklıları ve hatta gurmeler için de cazip kılmakta” dedi.

DOĞA TURİZMİNDE HEYECAN VEREN YEPYENİ BİR MARKA: QUİET HOTELS & GLAMPİNGS

Süer; “Lüks doğa tatilinde yepyeni bir marka olan Quiet, ilk olarak Kastamonu’nda konukları ile buluşuyor. Yeşili, maviyi, damak tadını, enfes doğa manzaralarını ve renkli aktiviteleri bir arada sunan marka, Tarihi Hacı Veli Konağı ile birlikte Abana’daki ferah glampingleri ile hizmete girdi. Başrolü doğaya veren Quiet, bu yaz açılan büyük glamping alanının ardından otel yatırımları yaptığı yeni adresler ile büyümeye devam ediyor” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Ben Türkiye çapında birçok yer gezdim, birçok otelde kaldım. Ülkemizin her bir köşesi cennet tabi ki ama otel odaları klişedir.

En fazla 15-20 m2 bir oda standart yatak, bir minik masa, mini dolap, klima…

Cennetten bir köşeye tatile gidersiniz ama minicik bir oda da, küçük camlardan hava akışına hasret kalacağınız, doğadan uzak konaklamaya mahrum kalırsınız.

QUİET ABANA tüm bu klişeleri yıkıyor…

Yaşadığım konaklama deneyimini size sözcüklerle nasıl hayal ettirebilirim bilemiyorum. Ama çektiğim fotoğraflardan doya doya incelemenizi tavsiye ediyorum.

Bu konaklama deneyimi sizlerde bağımlılık yaratacak.

Yeşille, mavinin buluştuğu, ormanın sahille uzandığı, yeşilin her tonunun cennet koyları kucakladığı Abana’mızın, mis kokan ormanlarının içinde, gözünüzü uçsuz bucaksız deniz manzarası ile açacağınız çadır bir ev düşünün. Başka hiçbir yerde böyle bir evde konaklamadınız ve bu kadar güzel bir manzaraya uyanmadığınızdan emin olabilirsiniz.

Üstelik bu çadır evler mükemmel standartlara sahip ve konforlu bir konaklama alanı sunuyor. Yani hem lüks bir otelde kalacaksınız, hem doğaya doyacaksınız. Bana gelen sorular gibi sorularla karşılaşabilirsiniz! Quiet Abana Tatil fotolarınızı sosyal ağlarda paylaştıktan sonra…

  • Sen hangi ülkeye tatile gittin?
  • Bu manzara nerenin?
  • Daha önce hiç böyle bir oda konseptti görmedim…
  • Cidden Türkiye’de mi burası?

Gibi gibi…

Evet dostlarım bu cennet mekan cidden Türkiye’de. Bizim Kastamonu’muzun, Abana İlçesinde…

Adres: 37970 Abana/Kastamonu

Telefon: 0501 008 37 37

E-Posta: [email protected]

Çektiğim fotolara doyamayacağınızı biliyorum. Sizde gelin, çıkın çıkın gelin…

Size bu güzel mekânın kendine has tanıtım sloganı ile veda ediyorum: “İnsana her an güneşi tutabileceği hissi veren geniş camları ile şık ve konforlu glambinglerde lüks doğa tatilinin tadını çıkarın”

Kendinize zaman ayırın, tabi ki buna değersiniz dostlarım. (REKLAM HABERDİR-Nefise Köylü Özlü)

kastamonugundemgazetesi.com
Yorumlar 1
CAN 11 Eylül 2023 13:55

SÜPER BİR MEKAN BAYILDIK BAYILDIK

Bakmadan Geçme