Rehber Öğretmenlerle Planlama Toplantısı Yapıldı

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Kastamonu'da görev yapan rehber öğretmenlerle bir araya geldi.

Şube Müdürü Gülseren Anbarcı, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Psikiyatri Uzmanları Makbule Esen Öksüzoğlu ve Selim Tütüncü, Kastamonu Özgül Öğrenme Güçlüğü Derneği Başkanı Sayın Hüseyin Demir, RAM Müdürü Gürhan Ak ve ilimiz rehber öğretmenlerinin katıldığı toplantı gerçekleştirildi. 

Toplantıda 2023-2024 eğitim öğretim yılı birinci dönem yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ve ikinci dönem Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri kapsamında yapılacak çalışmaların planlanması yapıldı. Psikiyatri uzmanları tarafından dikkat eksikliği ve hiperaktivite konularında öğretmenlerimize bilgi verildi. 

‘Rehber Öğretmenlerimize Büyük Görevler Düşmektedir’

Toplantının açılışında konuşan İl Millî Eğitim Müdürün Hasan Gümüş, “Öğrencilerimizin; sosyal, duygusal, akademik ve kariyer gelişimlerini desteklemek amacıyla okullarımızda yürütülen rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin en önemli unsuru rehber öğretmenlerimizdir. Geleceğimiz olan yavrularımızın ve gençlerimizin hayata her açıdan hazırlıklı ve donanımlı olarak hazırlanmalarında rehber öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir. Bizler çağa ayak uyduran değil, çağı belirleyen bir nesil yetiştirme çabasındayız. Bu değerlendirme toplantısında çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde hayata hazırlama anlamında işin uzmanı olan sizlerden sahada uygulanan yöntem ve tekniklerin öğrenilerek alana aktarılmasını istiyoruz. İlerleyen zamanlarda farklı projelerle daha farklı hedef ve gayelerle bir araya gelip sizlerle istişare edeceğiz.  Karşılıklı etkileşimde daha iyi işler başaracağız. Rehber öğretmenlerimize bugüne kadarki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor bundan sonraki süreçte ifa edecekleri görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum” dedi
 

Bakmadan Geçme