Restorandaki cinayetle ilgili 2 sanığa tahliye

Kastamonu'da bulunan bir restoranda 1 kişinin silahla vurularak öldürüldüğü olayla ilgili tutuklu yargılanan 3 sanıktan 2'sinin tahliyesine karar verildi.

Olay, 13 Mart 2023 tarihinde İnönü Mahallesi Halil Rıfat Paşa Caddesi'ndeki meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, restoranda iki grup arasında bilinmeyen sebeple çıkan tartışma sonrasında D.Y., yanında bulundurduğu silah ile ateş ederek Erdal Kabasakal’ı vurdu. Hastaneye kaldırılan Kabasakal, hayatını kaybetti. Olayın ardından teslim olan D.Y. ile birlikte kavgaya karıştıkları tespit edilen avukat A.Y. ve H.Y. çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı, E.K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SANIKLARIN İKİSİNİN TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ

Yürütülen soruşturma çerçevesinde tutuklu yargılanan sanıklar D.Y., A.Y. ve H.Y. ile tutuksuz yargılanan E.K. hakkında Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’nde "kasten yaralama", "kasten öldürme", "ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma" suçlarından dava açıldı. Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’nce tutuklu yargılanan sanıklardan avukat A.Y. ile H.Y.’nin tahliyesine, D.Y.’nin ise tutukluluk halinin devamına karar verildi.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme