Romanya'da Kastamonu derbisi

Romanya Hentbol Kadınlar Ligi'nde 4'üncü hafta maçları bu hafta sonu oynandı. Daha önce yolu Hentbol Kadınlar Süper Ligi'nde mücadele eden Kastamonu Belediyesi GSK'nin başarısı için mücadele eden isimler birbirlerine rakip oldular.

Romanya Hentbol Kadınlar Ligi'nde 4'üncü hafta maçları bu hafta sonu oynandı. CS Magura Cisnadie ile HC Dunarea Braila, Sala Magura Cisnadie Salonu'nda karşı karşıya geldi. Maç HC Dunarea Braila'nın YouTube hesabından canlı olarak yayınlandı.

CS Magura Cisnadie-HC Dunarea Braila maçında, daha önce yolu Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Kastamonu Belediyesi GSK’nin başarısı için mücadele eden isimler birbirlerine rakip oldular.

Daha önce Kastamonu Belediyespor forması giyen Aslı İskit ve Marina Rajcic CS Magura Cisnadie formasıyla; daha Kastamonu Belediyespor’un antrenörlüğü yapan Costica Buceschi ile yardımcı antrenörlüğü yapan İbrahim Belet ise Dunarea Braila armasıyla müsabakaya çıktılar.

İSKİT VE RAJCİC’İN TAKIMI KAZANDI

Sala Magura Cisnadie Salonu'nda oynanan maçın ilk yarısını Aslı İskit'in formasını giydiği Magura Cisnadie 16-15 önde kapattı. Maçı kazanan da 35-29'luk skorla İskit'in takımı oldu.

BUCESCHİ LİGDEKİ İLK MAĞLUBİYETİNİ ALDI

Sezona iyi bir başlangıç yapan Hentbol Kadın Türk A Milli Takım Antrenörü Costica Buceschi, çalıştırdığı HC Dunarea Braila takımıyla ilk mağlubiyetini aldı. Braila'nın 2 galibiyet ve 1 beraberliği bulunuyordu.

Bu sonuçların ardından Buceschi'nin takımı haftayı 4'üncü sırada kapatırken, Aslı İskit'in formasını giydiği Magura Cisnaide aldığı ilk galibiyet neticesinde haftayı 9'uncu sırada kapattı.

Yılmaz Acar Davut

Bakmadan Geçme