Romon Group ruhsatını aldı

Organize Sanayi Bölgesi'nde ikinci fabrikasını yapan ancak Yönetim Kurulu Başkanı Enüs Koç ile arasında kişisel husumet oluştuğu için uzun süre çalışma ruhsatını alamayan Romon Group, fabrikasının çalışma ruhsatını aldı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Enüs Koç başkanlığında toplanan 5 kişilik Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi yaptığı oylamada 3/2 kabul ederek Romon Group’un ruhsatının verilmesini kabul etti. OSB Yönetimi ruhsat yazısını Romon Group Sahibi Ayhan Kömeç’e imza karşılığında teslim etti. Böylece seçimlerden önce Kastamonu gündemini oldukça meşgul eden bu konu Romon Group sahibi Ayhan Kömeç başta olmak üzere ve çalışanlarını sevindirdi.

NE OLMUŞTU?

Kastamonu OSB’de önceki yıllarda satışa çıkartılan parseli parasıyla satın alan Romon Group’a, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Enis Koç’un muhalefeti nedeniyle çalışma ruhsatı verilmedi. Enüs Koç’a karşı savaş açan fabrika sahibi Ayhan Kömeç, konuyu önce yargıya taşıdı ardından dönemin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a, seçimlerden bir gün öncede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taşımıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile dönemin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Romon Group’a eksiklerini tamamlaması için 6 ay süre verilmesi kararını aldı. Bu süre içinde Romon Group’un yeni fabrikasını incelemek üzere Kastamonu Makine Mühendisleri Odası’nın da dahil olduğu bir bilirkişi heyeti olarak inceleme yapıldı. Bilirkişi heyeti fabrikanın açılmasına her hangi bir engel olmadığı yönünde olumlu rapor verdi.

Bu gelişmenin üzerine Kastamonu OSB Yönetimi konuyu yeniden görüşmek üzere toplandı ve 3/2 kabul ederek ruhsatın verilmesini kararlaştırdı.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme