Sarı Yazma, Şehitler Yolunda

Sarı Yazma, Şehitler Yolunda Projesi doğrultusunda Çanakkale Bayramiç Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Cide Şehit Ensar Ayanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş kabul etti.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce imam hatip okullarında öğrencilerin eğitim öğretime devam ederken farklı yöreleri sosyo-kültürel açıdan tanımaları, tarihî ve kültürel miras bilinci kazanmaları, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmaları amacıyla başlatılan "Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı" kapsamında hazırlanan "Sarı Yazma, Şehitler Yolunda" Projesi doğrultusunda Çanakkale Bayramiç Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Cide Şehit Ensar Ayanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş kabul etti.

Çanakkale Bayramiç'ten Cide'ye gelen öğrenciler Cide'nin eşsiz doğal güzelliklerini tanıma fırsatı elde ederek Sarı Yazma diyarını tanıdılar. İl Müdürü Hasan Gümüş, "Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı; eğitim sisteminin hedefi olan aklıselim, kalbiselim ve zevkiselim bireyler yetiştirilmesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır ve öğrencilerimizin ülkemizin tarihi ve kültürel zenginliklerinin farkına varması, farklı bölgelerin yaşam koşullarını daha yakından tanıması, sosyokültürel açıdan birbirlerini tanıması ve kardeşlik duygularının gelişmesi bakımından önemlidir. Anadolu'nun kadim kenti Kastamonu'muzda sizleri misafir ediyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu program sizlerin hayatında unutulmaz anılar ve değerli dostluklar bırakacağına yürekten inanıyorum. Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programına katılarak bu değerli deneyimi yaşamayı seçtiğiniz için sizleri tebrik ediyor, başarılar diliyorum" dedi. 
 

Bakmadan Geçme