Sege'nin Yeni Gözdesi İhsangazi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sosyo Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması Araştırmalarına (SEGE) göre İhsangazi Türkiye'de 698'den, 624'üncü sıraya, il düzeyinde ise 15'inci sıradan 13'üncü sıraya yükseldi.

SEGE araştırmalarını, demografi, istihdam, sosyal güvenlik, eğitim, sağlık, finans, rekabetçilik, yenilikçilik ve yaşam kalitesi boyutlarında toplam 56 değişken kullanarak gerçekleştirirken, ilçelerin gelişmişlik skorları, sıraları ve kademelerini de belirliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İhsangazi Belediye Başkanı Hayati Sağlık, “Türkiye’de 81 ildeki 972 ilçenin tamamı için sosyo-ekonomik gelişmişlik endeksi skorları üretilmiş, ilçelerin gelişmişlik skorlarına göre sıralaması ve kademelerine göre yükselişte olan ilçeler arasında İhsangazi’nin azımsanmayacak bir yükselişte olduğunun altını çizerek, gelişen İhsangazi benim olduğu gibi, her İhsangazilinin de ortak sevdası, son 5 yılda yürütülen çalışmalarımızın meyvesini aldık. Destekleri için kıymetli hemşehrilerime, şükranlarımı sunuyorum. Sosyal, sportif, kültürel, çevre, altyapı ve sanayi alanında üretilen proje ve çalışmaların etkisini önümüzdeki günlerde daha hissedecek, inşallah artık göç alan, her alanda var olan bir ilçe konumuna geleceğiz. 74 basamak büyümek bunun en iyi göstergesi” diye konuştu.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme