Sel afetinde tanışan çift evlendi

Bozkurt'ta 11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan sel afetinde tanışan çift evlendi. Bozkurt'ta yaşanan sel afetinde tanışan Gözde Yüksel ve Genco Aygün İstanbul'da hayatlarını birleştirdiler.

Sel afeti sırasında Bozkurt’ta ailesinin yanında tatilde olan İstamonu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gözde Yüksel afetzede olarak bulunduğu apartmanda yaşayan yatırım uzmanı Genco Aygün ile tanıştı. Afetin ardından irtibatını koparmayan çift İstanbul’da evlendi.

“ÜSTÜN BİR DAYANIŞMA ÖRNEĞİ SERGİLENDİ”

Sel afetinde tüm apartman sakinlerinin aynı dairede dayanışma içinde olduğunu anlatan Gözde Yüksel, “Birkaç yıllık geçmişi olan sitede kimse birbirini neredeyse tanımazken, yaşanan afetle birlikte üstün bir dayanışma örneği sergilendi.  Sel öncesi birbirlerinden bihaber olan kişiler o anda sanki aynı ailenin ferdi gibi birbirini teskin ediyordu. Paylaşılabilecek ne varsa paylaşıldı” dedi.

Yüksel eşiyle tanışma hikayesini ise; “Bulunduğumuz blok sakinleri daha yüksek olması sebebiyle eşimin evinde toplanmıştı. O esnada çevremizdekileri sakinleştirmek ve yapmamız gerekenlere odaklanmıştık. Binadan gönüllülerin yardımıyla çıkmamız sonrası daha güvenli bir evde geceyi 25 kişi birlikte geçirdik. İstanbul’a döndükten sonra da bina sakinleriyle haberleşmemiz devam etti.  Sel afetinde tanıştığım eşimle zaman geçtikçe daha güçlü bir bağımızın olduğunu fark ettik. Acı afetin birinci yıldönümünde evlilik kararı aldık. Ocak ayında da evlenerek, Bozkurt’ta yaşamaya başladık” şeklinde anlattı. 

“BÖLGEMİZ TARİFİ İMKANSIZ BİR ACIYLA KAVRULDU”

Afetin bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Genco Aygün; “Bölgemiz tarifi imkansız bir acıyla kavruldu. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına da başsağlığı dilerim. Umarım böyle bir felaketi tekrar yaşamayız. Çocukluğumdan beri yazları tatile geldiğim Bozkurt’a üç yıl önce yerleşme kararı aldım; olumsuz bir durum beklemediğimiz bir anda hayatımıza yön verdi. İnşallah tüm acılar bizim hikayemiz gibi umuda dönüşür” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme