Sera kurulumları hızla tamamlanıyor

Bireysel hibeler kapsamında gerçekleştirilen 250 m2 sera kurulumları hızla tamamlanıyor. 

Sera kurulumları hızla tamamlanıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca yürütülmekte olan bir kısım finansmanı Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) tarafından karşılanan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) 2023 yılı bütçesi bireysel hibeler kapsamında gerçekleştirilen 250 m2 sera kurulumları hızla tamamlanıyor. 

Her bir çiftçiye 250 m² büyüklüğünde plastik örtülü, damla sulamalı modern sera kurulumlarının yapılması ile yetiştiricilerimizin üretim sezonunu uzatarak pazara sürekli ürün çıkarmalarını sağlamak ve birim alandan elde edilen gelirlerini arttırarak küçük ölçekli çiftçilerin refah ve direncini yükseltmek amaçlanıyor. 

21 ÇİFTÇİYE SERA KURULUMU YAPILIYOR

Proje kapsamında 21 çiftçiye toplam 5,25 dekar sera kurulumu yapılıyor.

Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında başvurusu onaylanarak hibe desteğine hak kazanan Ağlı, Araç, Daday, Devrekani, Merkez, Taşköprü ve Tosya’dan 21 çiftçiye toplam 2 milyon 520 bin TL hibe desteği sağlanacak. Projenin toplam tutarı ise KDV hariç 3 milyon 600 bin TL’dir. Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Cumhur Hakkı Güllü, KDAKP Bölge Koordinatörü Murat Demirbük, KDAKP İl Koordinatörü Cihat Sipahi tarafından kurulumu tamamlanan seraların kontrolleri yapılarak hibe ödeme işlemleri başlatıldı.
 

Bakmadan Geçme