Seyyid Zülfikar Vakfı'ndan İftar Programı

Seydiler Seyyid Zülfikar Vakfı Başkanı iş insanı Hüseyin Akpınar ev sahipliğinde, hayırseverlerin de destek ve katkısı ile Seydiler Vakfı Yurt Binası salonunda, yurtta kalan öğrencilere ve bazı protokol üyelerinin de katılımı ile geleneksel hale gelen iftar programı düzenlendi.

İftara Seydiler kaymakamı Kezban Yerlikaya Akpınar, Kastamonu Müftüsü Bekir Derin, Seydiler Seyyid Zülfikar Vakfı Başkanı iş insanı Hüseyin Akpınar, Seydiler Müftüsü Metin Kara, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, İl J. Komutanı J. Alb. Zafer Özden, Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, iş insanı ve esnaflar, muhtarlar, bazı kurum ve kurul Müdürleri ile STK başkan ve yöneticileri başta olmak üzere yurtta kalan öğrenciler ile diğer davetliler katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti, İlahilerle başlayan iftar programında semazen gösterisi de yapıldı.

‘Rabbim Herkese Sağlık Sıhhat ve Mutluluk Versin’

Seydiler’de iftar programlarını geleneksel hale getiren Seydiler Seyyid Zülfikar Vakfı Başkanı Hüseyin Akpınar; “Geleneksel hale gelen iftar programımızı bu yılda yapmak nasip oldu. Bugünleri bizlere nasip eden rabbime binlerce kere razı olsun. Birlik ve beraberlik içinde, kaynaşma ve dayanışma içinde iftar programlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu iftar programımızda bizleri yalnız bırakmayan gelerek bizleri onurlandıran tüm konuk ve davetlilerimize, yurdumuzda kalan öğrencilerimize vakfımız adına çok teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hakkımızdan da bu mübarek Ramazan ayında okunan Kur’anlar ve edilen dualar ve mübarek geceler hürmetine ilçemizi, ilimizi, ülkemizi ve Alem-i İslam’ı her türlü musibetten, bela ve hastalıklardan muhafaza etmesini diliyorum. Bu ramazan ayı hüsnü hürmetine de Rabbim herkese sağlık sıhhat ve mutluluk versin. Sıkıntı dert, keder ve hastalık vermesin.  İftar programımıza katıldığınız içinde hepinizden Allah razı olsun” dedi.

‘Ramazan Ayı Birleştirici Bir Ay’

Seydiler Kaymakamı Kezban Yerlikaya Akpınar da, “Bir ramazan ayını daha idrak ediyoruz. Ramazan ayı sevgi, saygı, hoşgörü, heyecan dolu olması üzere birleştirici bir ay. Ramazan ayının ikinci gününde açıkçası bu kalabalık ortamda bir arada, birlikte olmaktan ve bulunmaktan dolayı da çok mutluyum. Bu iftar programı organize edenlere, katkı ve destek verenlere ve tüm katılımcılarımıza da çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz ile bir arada olmak katılımcılarımızla bir arada olmak ve vakit geçirmek, bu manevi atmosferde bir arada olmak hepimiz içinde çok önemli, güzel bir iftar programı oldu.  İnşallah Ramazan Bayramında da rabbim bir arada olmamızı hepimize nasip eder” dedi. 

Bakmadan Geçme