Soru Kitapçıklarını Sanat Eserlerine Dönüştürdüler

Özel bireyler, KPSS soru kitapçıklarının sayfalarını dönüştürerek çeşitli ev, gece lambası, maket, kalemlik gibi ürünler yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Kastamonu Halk Eğitimi Merkezi, Kadıdağı Halk Eğitimi Merkezi ve Kastamonu Olgunlaşma Enstitüsü tarafından kursiyerin hazırladıkları el emeği ürünler açılan sergide beğeniye sunuldu. 

‘KPSS Soru Kitapçıklarının Kağıtlarından Ev, Gece Lambası Gibi Ürünler Yaptık’

Kastamonu Kadıdağı Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Öğretmeni Meral Menteş; “Yaptığımız ürünlerde artık materyalleri değerlendirdik. KPSS kitaplarındaki soru bankasındaki kağıtlardan bebekler yaptık. Artık materyallerden ve şuruplardan da gece lambaları ya da evler yaptık. Elimizdeki artık materyalleri değerlendirerek bunlardan çeşitli ürünler yaptık” diye konuştu.

Kastamonu Kadıdağı Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Öğretmeni Sakine Sönmez de, “Özel bireylerimiz ve velilerimizin destekleriyle sergimizi hazırladık. Geri dönüşüm amaçlı ilaç kutularından, kozalaklardan, gazeteleri katlayarak yaptığımız ve dedelerimizin ninelerimizin zamanlarından kalan lambalarımızı değerlendirdik. Çok mutluyuz. Gaz lambalarımızı çeşitli nakış işlemeleriyle değerlendirdik. Özel bireylerimizin destekleri ve yardımlarıyla bu ürünleri yaptık” şeklinde konuştu.

8’inci sınıf öğrencisi Tuana Sönmez ise, “Sergi çok güzel, geri dönüştürülebilir eşyaların kullanılarak bu ürünlerin yapılması beni mutlu etti. Ben çok beğendim, bence çok güzel olmuş” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme