Stratejik İş Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Kastamonu Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Sinop Üniversitesi teknoloji transfer ofisleri, çeşitli alanlarda iş birliği yapmak amacıyla önemli bir toplantı gerçekleştirdi.

Stratejik İş Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Toplantı, Kastamonu Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlendi ve teknoloji transfer ofisleri arasındaki iş birliğinin daha da güçlendirilmesi hedeflendi. Üniversitenin ihtisaslaşma sahası olan Ormancılık sektörü başta olmak üzere bölgesel ekonominin güçlendirilmesi ve yenilikçi projelerin desteklenmesi amacıyla ortak çalışmalara odaklanıldı.

Kastamonu Üniversitesi’nden Rektör Yardımcısı Genel Müdürü Prof. Dr. Kasım Yenigün, Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Alperen Kaymakcı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erol Tekin, öğretim görevlileri Berkan Güngör ve Mehmet Fırat Olgun; ÇAKÜ TTO Genel Müdürü Doç. Dr. Ömer Faruk Dilmaç ve Dr. Hasan Dündar, Sinop Üniversitesi TTO Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Samet Erdem’in katıldığı toplantıda, teknoloji transfer ofisleri arasında bilgi paylaşımı, araştırma ortaklıkları ve girişimcilik konularında potansiyel iş birliği alanları masaya yatırıldı. Ayrıca, ortaklaşa düzenlenebilecek eğitim programları, seminerler ve etkinlikler konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu.

Özel Haber

Bakmadan Geçme