Süper Lig'de normal sezon tamamlandı

Süper Lig'de normal sezon tamamlandı, şampiyon Play-Off maçları sonunda belli olacak.

2022-23 Hentbol Sezonu Erkekler Süper Ligi Cemal Kütahya Sezonu'nda normal sezonu bugün oynanan 22. hafta maçlarıyla sona erdi. Normal sezonu Beykoz Belediyesi 39 puanla lider tamamlarken ilk sekiz sırada yer alan takımlar ligin şampiyonunu belirlemek üzere play-off maçları oynayacak.

PLAY-OFF 11 MAYIS'TA BAŞLAYACAK

Erkekler Süper Ligi Cemal Kütahya Sezonu play-off 1'inci turu maçları 11, 17 ve 18 Mayıs 2023 tarihlerinde oynanacak.

Play-off birinci tur müsabakalarında sezonu; birinci ile sekizinci, ikinci ile yedinci, üçüncü ile altıncı, dördüncü ile beşinci bitiren takımlar eşleşecek ve bu turu geçen dört takım yarı finale yükselecek. Üç müsabakalı ve iki galibiyet üzerinden oynanacak play-off 1. tur serisinin birinci maçı normal sezonu daha alt sırada tamamlayan takımın, ikinci ve üçüncü maçı normal sezonu daha üst sırada tamamlayan takımın sahasında yapılacak.

PLAY-OFF YARI FİNAL VE FİNAL SERİSİ STATÜSÜ

Yarı final maçları ile üçüncülük maçları da aynı sistem dahilinde oynanırken, final serisi beş müsabakalık serilerde üç galibiyet üzerinden oynanacak. Final serisinin birinci maçı normal sezonu daha alt sırada tamamlayan takımın, ikinci ve üçüncü maçı normal sezonu daha üst sırada tamamlayan takımın, dördüncü maçı normal sezonu daha alt sırada tamamlayan takımın, beşinci maçı normal sezonu daha üst sırada tamamlayan takımın sahasında oynanacak.

Bakmadan Geçme